Еспресо. Захід
Огляд

За 2023 рік президент надав звання Героїв 36 захисникам із заходу України. Хто вони

1 січня, 2024 понедiлок
18:17

Звання "Герой України" є найвищою державною нагородою. Військовим Героям України вручають орден — "Золоту зірку" за геройський вчинок. За 2023 рік 36 захисників із західної України були удостоєні найвищого звання держави

Зміст

"Еспресо.Захід" розповість про мужніх захисників, які були удостоєнні цього почесного звання, на жаль, більшість з них - посмертно.

Тож, серед 36 Героїв (розподіл за місцем народження): Волинь – 7; Рівненщина – 7; Львівщина – 6; Хмельниччина – 5; Тернопільщина – 4; Прикарпаття – 4; Буковина – 2; Закарпаття – 1.

Волинь – 7 Героїв:

Камардін Едуард Русланович – капітан Збройних Сил України, учасник російсько-української війни. 8 липня 2023 року указом президента – Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).

Едуард Камардін народився 27 лютого 1999 року в селищі Ратне на Волині. Служив в 11-му окремому мотопіхотному батальйоні. Був командиром мотопіхотної роти 59 окремої мотопіхотної бригади (військової частини А2980). Загинув 5 вересня 2022 року під час наступальної операції на межі Миколаївської і Херсонської областей унаслідок танкового обстрілу поблизу селища Тернові Поди на Миколаївщині. Під час бою він особисто евакуював п'ятьох поранених військовослужбовців і надав їм першу медичну допомогу. Також, коригуючи вогонь, знищив ворожий склад. Прикриваючи побратимів, капітан загинув унаслідок ворожого артобстрілу. 8 вересня 2022 відбувся похорон в рідному селищі Ратне на Волині.

Сергій Веніамінович Сучков – старший лейтенант Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно). Також удостоєний орденом "За мужність" III ступеня (13 квітня 2022 року).

Народився 6 жовтня 1968 у м. Володимир-Волинський, нині Володимир. Був командиром розвідувального взводу розвідувальної роти. Під час артилерійського обстрілу ціною власного життя вивів групу в безпечне місце. Загинув 3 травня 2022. 

Юрій Олександрович Ковальчук — солдат 14 ОМБр Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно)

Юрій Ковальчук народився 15 травня 1998 року в м. Ковелі Волинської області. Навчався в Ковельській загальноосвітній школі № 1. Закінчив Ковельський промислово-економічний коледж (спеціальність — автомобільний транспорт). У березні 2018 року підписав трирічний контракт із Збройними силами України. Служив у 14-й окремій механізованій бригаді. Учасник ООС.

2021-го демобілізувався і вдруге на той же термін уклав контракт. Проходив службу знову в складі 14 ОМБр. Під час широкомасштабного російського вторгнення брав участь у бойових діях під Києвом, біля Чернігова, Ізюма (Харківська область). Загинув 23 травня 2022 року біля смт Білогорівка на Луганщині. Похований на Алеї Героїв у родинному місті.

Олександр Дмитрович Марчук — підполковник Збройних сил України. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (28 вересня 2023).

Олександр Марчук (уродженець Берестечківської міської громади на Волині) у липні 2023 року зі своїми підлеглими штурмував позиції російських військ на Запоріжжі. Зазнавши травми, він продовжував уміло керувати підрозділом, без втрат вивів особовий склад через заміновану ділянку. Отримав високу державну нагороду 1 жовтня 2023 року з рук президента України Володимира Зеленського у День захисників і захисниць України.

Тарас Ігорович Чайка — лейтенант Збройних Сил України, командир окремого розвідувального взводу, який відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Народився 10 лютого 1993 року в с. Сокіл Волинської області, однак свідоме життя прожив у Львові. Де навчався у ліцеї № 1 імені Б.-І.Антонича та у Львівському національному університеті природокористування. Захоплювався мисливством та рибальством, був членом Львівської міської та Золочівської районної організацій українського товариства мисливців та рибалок.

У перші дні російського вторгнення в Україну пішов на війну добровольцем. Служив у лавах 125-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України командиром окремого розвідувального взводу.

2 листопада 2022 року під час виконання бойового завдання в районі бойових дій в Донецькій області автомобіль, в якому перебував Тарас Чайка, потрапив під танковий обстріл. Лейтенант Чайка Тарас отримав осколкове поранення не сумісне з життям, однак він зумів спрямувати автомобіль в сторону протилежну обстрілам, чим врятував життя екіпажу машини. Похований у Львові на Личаківському військовому цвинтарі.

Анатолій Антонович Смітюх — штаб-сержант, військовослужбовець ЗСУ, який загинув під час російського вторгнення в Україну. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (6 грудня 2023, посмертно).

Анатолій Смітюх народився 10 лютого 1972 року та проживав у місті Камені-Каширському на Волині. Напередодні повномасштабного російського вторгнення в Україну, у січні 2022 року повернувся на військову службу та підписав контракт із ЗСУ, ніс військову службу сапером. Обіймав посаду командира інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу. З початком повномасштабного вторгнення перебував на передовій, на півночі Волинської області в обороні кордону з боку Білорусі та заміновуванні території вздовж рубежу. Із 30 березня 2023 року ніс військову службу на Луганщині. Загинув 6 травня 2023 року в селищі Діброва Луганської області під час мінометного обстрілу.

Ігор Вікторович Тимощук — молодший сержант Збройних Сил України. 28 грудня звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" отримав особисто від президента України Володимира Зеленського, коли той перебував в Авдіївці.

Під час російського вторгення в Україну Ігор Тимощук служить в 110-й окремій механізованій бригаді. Під час оборони Авдіївки здійснював планування, керування та безпосередню участь у штурмових операціях. Групи під його керівництвом неодноразово знищували ворогів, брали в полон солдатів противника, повертали контроль над позиціями. Завдяки успішному відновленню втрачених оборонних позицій Ігор Тимощук запобіг прориву ворога до Авдіївки, що забезпечило втримання важливого рубежу для оборони країни.

Рівненщина – 7 Героїв:

Сергій Юрійович Яндульський — підполковник 10 ОГШБр Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2023). Звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" був удостоєний 30 березня 2023 року.

Рівнянин Сергій Яндульський учасник АТО/ООС. Зараз служить командиром мотопіхотного батальйону. З першого дня повномасштабної війни перебуває на фронті. Неодноразово виконував бойові завдання під щільними обстрілами російських окупантів. Під керівництвом підполковника Сергія Яндульського було ліквідувано значну кількість військової техніки й особового складу противника. Наприкінці вересня 2022 року потрапивши під ворожий обстріл на передових позиціях у Донецькій області, отримав вогнепальне поранення плеча й лівого стегна, але зміг організувати вогонь та завдати втрат окупантам.

Вадим Адамович Блищик — молодший лейтенат Збройних сил України, командир механізованого взводу механізованої роти Другого механізованого батальйону 30 механізованої бригади імені К. Острозького. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

Народився 30 квітня 1986 року. Мав брата-близнюка. В 2008 був учасником миротворчої місії в Косово. У 2009 році відправився на навчання до школи сержантів у Десну. Вже через рікбрав участь у міжнародних навчаннях у Румунії.

Війну на сході України зустрів під час чергової ротації на Балканах. Проходив службу в управлінні ОК "Захід", сержантом-менеджером, у групі по роботі з сержантським складом. Пізніше повернувся до рідної 30-ї бригади і продовжив службу.

Загинув у серпні 2022 року на полі бою.

Володимир Володимирович Стельмах (4 березня 1995, м. Рівне — 14 березня 2022, біля с. Слобода-Кухарська, Київська область) — український регбіст, військовослужбовець, старший лейтенант 109 ОГШБ Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Лицар ордена Богдана Хмельницького III ступеня (2022, посмертно). Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно). 

Володимир Стельмах Учасник АТО/ООС. Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну обороняв Київ. Загинув 14 березня 2022 року.

Іван Васильович Кишенко — солдат Державної прикордонної служиа України, учасник російсько-української війни, який відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" отримав з рук президента України Володимира Зеленського 24 серпня 2023 у Києві під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України.

22 липня 2023 року Іван Кишенко зайняв вогневу позицію та вступив у бій із супротивником, котрий мав чисельну перевагу. У результаті бою забезпечив утримання ввіреного рубежа, надавав невідкладну медичну допомогу пораненим побратимам, вздійснював евакуацію загиблих та поранених. Сам Іван Кишенко зазнав поранення та попри це захищав позицію протягом шести годин.

Олег Володимирович Дмитрук — майор Збройних сил України, що відзначився під час російського вторгнення в Україну в 2022 році. Звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" був удостоєний 3 вересня 2023 року.

Олег Дмитрук закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в 2013 році. Відразу обійняв військову посаду командира взводу в складі 13-го аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади. Під час Революції Гідності офіцер разом зі своїм взводом попрямував до Таврійська Херсонської області, де забезпечували охорону та оборону головної водопостачальної споруди, що подавала воду до АР Крим. З початком АТО на сході України Олег Дмитрук разом із співслуживцями забезпечував підготовку мобілізованих перед передачею їх до підрозділів. В складі свого батальйону брав участь у звільненні Слов'янська, Краматорська, Красного Лимана, Кривої Луки та Мар'їнки.

З початку російського вторгнення в Україну перебуває на передовій.

Роман Олегович Вовчик — молодший сержант Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Має звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Роман Вовчик народився 29 січня 1991 року в селі Бережниця Дубровицького району Рівненської області. Навчався у Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова. У 2016 році підписав контракт із ЗСУ та пішов служити старшим солдатом у 30-ту окрему механізовану бригаду імені князя Констянтина Острозького. Був учасником бойових дій на сході України. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну перебував на передовій. Загинув молодший сержант 18 серпня 2022 року під час штурму позицій ЗСУ військами РФ поблизу села Курульки у Барвінківській міській громаді Ізюмського району на Харківщині.

Назар Володимирович Небожинський (23 січня 1999, м. Рівне, Україна — 30 березня 2022, Чернігівщина) — український спортсмен, військовослужбовець, молодший сержант Збройних сил України. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023 року, посмертно).

Назар Небожинський грав у бейсбол. Був тренером з бейсболу та софтболу.

З перших днів пішов захищати Україну. 30 березня 2022 року на Чернігівщині молодший сержант Назар Небожинський, навідник БМП, підбив три ворожі "броні", однак крайня гармата встигла спрацювати і смертельно його поранила. Таким чином він ціною власного життя врятував 20-х побратимів.

Львівщина – 6 Героїв:

Тарас Сергійович Довгун (позивний «Шершень»; 13 квітня 2003, с. Лапаївка, Львівська область — 26 січня 2023, оборона Бахмута, Донецька область) — солдат 125 ОБр ТрО Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Має Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

На фронті з початку повномасштабного російського вторгнення. Воював у складі 4-го батальйону 125-ї окремої бригади територіальної оборони. Загинув підірвавшись на міні під час виконання бойового завдання у Бахмуті, та ціною своєї смерті врятував життя побратима.

Богдан Петрович Калагурський (позивний "Електрик"; 17 квітня 1978, с. Оброшине, Львівська область — 19 серпня 2022, с. Благодатне, Миколаївська область) — український енергоменеджер, військовослужбовець, капітан 63 ОМБр Збройних сил України. Герой України (2023). Звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" отримав 8 липня 2023, посмертно.

Від 2001 року працював у Львівобленерго. Пройшов шлях від електромонтера до заступника начальника служби охорони праці та головного інженера Центрального РЕМ.

У 2015–2016 роках брав участь у бойових діях на сході України в складі 24-ї окремої механізованої бригади. Після початку повномасштабного російського вторгнення вступив до лав Збройних сил України. Командир механізованої роти 106-го механізованого батальйону 63-ї окремої механізованої бригади. Загинув 19 серпня 2022 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу під час оборони с. Благодатне на Миколаївщині.

Микола Миколайович Макаревич (9 лютого 1988, Зубра, Львівська область — 4 березня 2023, бої за Бахмут) —лейтенант 125 ОБрТрО Збройних сил України. Звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" отримав 8 липня 2023, посмертно.

На фронт пішов добровольцем. Командир роти 125-ї бригади ТрО. Загинув 4 березня 2023 року в боях за Бахмут.

Юрій Ігорович Канюк (нар. 13.02.1995, м. Миколаїв, Львівська область, Україна — пом. 23 травня 2022, с. Яковлівка, Бахмутський район, Донецька область, Україна) — старший лейтенант, командир гірсько-штурмового взводу 15 ОГПБ Збройних сил України. Звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" отримав 8 липня 2023, посмертно.

Приєднався до лав Збройних сил України з початком повномасштабного російського вторгнення. Воював на східному фронті. У квітні 2022 року отримав осколкове поранення ноги внаслідок вибуху снаряда, проте після недовгого лікування вдома повернувся на передову. 5 травня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав указ про нагородження Юрія Канюка орденом "За мужність" III ступеня.

23 травня 2022 року у віці 27 років загинув під час виконання бойового завдання.

Павло Романович Думанський (13 липня 2003 — 20 листопада 2022) — український спортсмен, військовослужбовець, солдат 125 ОБрТрО Збройних сил України. Звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" отримав 29 вересня 2023, посмертно.

Навчався в Ліцеї № 80 м. Львова. Закінчив Автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного університету "Львівська політехніка". Вихованець спортивного клубу кіокушинкай карате "Канку"; багаторазовий призер змагань.

З початком повномасштабного російського вторгнення був активним учасником будівництва оборонних споруд.

Іван Іванович Павлишин — сержант Збройних сил України. Повний кавалер ордена "За мужність", Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня, посмертно).

Народився 16 травня 1994 року у селі Заверешиця, у Городоцькій міській об’єднаній територіальній громаді Львівському районі Львівської області. Закінчив Львівський професійний ліцей залізничного транспорту.

Служив у 24 окремій механізованій бригаді імені Короля Данила, був розвідником. У ЗСУ — із 2013 р. Спочатку був танкістом, згодом перевівся у розвідувальний підрозділ.

На фронті з 2014 року. Брав участь у звільненні Ямполя, Закотного, Лисичанська, а також боях за Луганщину. Повномасштабне вторгнення зустрів на Луганщині. Був поранений в око, після лікування повернувся на службу. Іван загинув 20 грудня 2022 року на околицях м. Бахмут.

Хмельниччина – 5 Героїв:

Юрій Олександрович Юрчик (24 червня 1985, Хмельницька область — 8 січня 2023, під м. Соледар, Донецька область) —полковник Державної прикордонної служби України, учасник російсько-української війни. З 23 лютого 2023 Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).

Учасник АТО. Майже 20 років прослужив у Державній прикордонній службі України. Офіцер зведеного прикордонного загону. Допомагав тяжкопораненим військовослужбовцям суміжного підрозділу Сил оборони України евакуюватися.

Денис Сергійович Ріхтер (15 липня 1987, м. Славута, Хмельницька область — 25 травня 2022, Бахмутський район, Донецька область) — старший сержант Збройних сил України. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (23 лютого 2023, посмертно).

У 2014 році мобілізований та служив у Славутському об'єднаному міському військовому комісаріаті. Потім перевівся у 8-й окремий полк спеціального призначення. Від 2015 року учасник бойових дій в зонах АТО/ООС. З початком повномасштабного російського вторгнення 2022 року обороняв Київ та схід України.

Володимир Олександрович Сова-Лісовець (30 грудня 1989, смт Ярмолинці, Хмельницька область — 30 червня 2022, під Лисичанськом, Луганська область) — сержант Збройних сил України. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

У 2015 році вступив до лав Збройних сил України. Служив у складі 8-го окремого полку спеціального призначення ССО імені Князя Ізяслава Мстиславича. Після широкомасштабного російського вторгнення брав участь в бойових діях на Київщині (Київ, Буча), Донеччині та Луганщині.

Дмитро Валерійович Крамар — молодший сержант Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Дмитро Крамар ніс військову службу в лавах 8-го полку спеціального призначення, у якому пройшов шлях від солдата до заступника командира групи. У лавах цього підрозділу військовослужбовець пройшов чимало гарячих точок війни. У Хмельницькому він був одним із засновників націоналістичної формації "Фенікс". З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну перебував на передовій. Проходив військову службу на посаді заступника командира групи 8-го полку спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича.

Ігор Вікторович Ляшенко (нар. 14 вересня 1977, м. Шепетівка, Хмельницька область, Українська РСР — пом. 19 червня 2014, с. Закітне, Лиманський район, Донецька область, Україна) — український військовик, миротворець, полковник (посмертно) Збройних сил України, командир 1-го механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади. Позивний "Беркут". Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Учасник АТО. 8 березня 2014, у зв'язку з російською збройною агресією проти України, батальйон Ляшенка вирушив на кордон з РФ у Сумську область, а в травні 2014 — на Донеччину, де була служба на блок-постах, у конвоях, участь у перших невеликих боях. Комбат завжди був поряд зі своїми бійцями, об'їжджав блокпости батальйону.

Тернопільщина – 4 Герої:

Сергій Володимирович Король (позивний "Махно"; 1 жовтня 1970, м. Тернопіль — 24 лютого 2023, район с. Масютівка, Харківська область) — капітан 105 ОБрТрО Збройних сил України. Почесний громадянин міста Тернополя (2023, посмертно). У званні Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

У 2014 році як доброволець брав участь в бойових діях на сході України. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну знову пішов на фронт і був командиром 2-ї роти 83-го батальйону 105-ї окремої бригади територіальної оборони.

Віталій Мирославович Дерех (нар. 3 вересня 1987, м. Тернопіль — 28 травня 2022, біля м. Попасна, Луганська область, Україна) — український журналіст, митець, пластун, лицар куреня "Орден Залізної Остроги", молодший сержант, командир протитанкого відділення 3-го окремого батальйону спеціального призначення 1 ОБрСпп ім. Івана Богуна Збройних Сил України. Кавалер ордена "За мужність" III ступеня (2016). Почесний громадянин міста Тернополя (2022, посмертно). Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

У 2014 році пішов добровольцем в батальйон "Айдар" Збройних сил України; воював до липня 2015 року. У 2016—2018 роках працював в Муніципальній варті м. Івано-Франківськ, зокрема рятувальником. З початком російського вторгнення в Україну 2022 року вступив до 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна, в складі якої брав участь в боях під Києвом, опісля на Луганщині. Керував розрахунком протитанкових засобів, з яким ліквідував не одну одиницю ворожої техніки та особового складу. Врятував життя багатьох побратимів.

Іван Миколайович Волочій (20 червня 1995, с. Бересток, Тернопільська область, Україна — 7 березня 2022, околиця села Грушуваха, Харківська область, Україна) — майор (посмертно) Державної прикордонної служби України, учасник російсько-української війни. Герой України. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (28 серпня 2023, посмертно).

З 2018 року брав участь в зоні ООС. Повномасштабне вторгнення ворога Іван зустрів на лінії розмежування біля Мар'їнки на Донеччині. Згодом група військовослужбовців під командуванням Івана відправилась на посилення підрозділів Збройних сил України на іншому напрямку. 7 березня 2022 року захисники України зупинили просування ворога біля села Грушеваха, що на Харківщині.

Віталій Ігорович Невінський (26 серпня 1996, смт Гусятин, Тернопільська область — 15 грудня 2022, біля с-ща Підгородне, Донецька область) — капітан 128 ОГШБр Збройних сил України, учасник російсько-української війни, що відзначився під час російського вторгнення в Україну в 2022 році. Лицар ордена Богдана Хмельницького III ступеня (2022), почесний громадянин міста Тернополя (2023, посмертно). Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Прикарпаття – 4 Герої:

Ігор Андрійович Колесніченко — сержант Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, що загинув під час російського вторгнення в Україну, Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

Командував відділенням механізованого взводу механізованої роти батальйону. У травні 2022 року поблизу Новолуганського Бахмутського району на Донеччині на спостережному пості сержант Ігор Колесніченко забезпечував знищення ворога, а потім вивів особовий склад з оточення на вигідніші позиції.

Володимир Васильович Барчук (24 грудня 1973, м. Коломия, Івано-Франківська область — 22 червня 2022, с. Дементіївка, Харківська область) — капітан Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (8 липня 2023, посмертно).

25 червня 2021 року уклав контракт з ТрО м. Києва. У перші години широкомасштабного російського вторгнення пішов добровольцем на фронт. 24 лютого 2022 року вже перебував на захисті одного із аеропортів Києва. Брав участь у боях за Ірпінь та Бучу. Під час оборони Харкова був призначений командиром 8-ї стрілецької роти 130-го батальйону ТрО м. Києва.

Василь Васильович Матійчук (1990—2023) — солдат Збройних Сил України. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Народився 1990 року в с. Хімчин Косівського район Івано-Франківської області. Під час російського вторгнення в Україну став на захист країни. З травня 2022 року воював у складі у 74 окремого батальйону 102-гої окремої бригади територіальної оборони аеророзвідником у поблизу м. Гуляйполе Запорізькій області. Проявив себе як успішний коригувальник вогню за допомогою дронів. Загинув 8 квітня 2023 року від ворожого дрона поблизу села Малинівка Пологівського району Запорізької області у віці 32-х років.

Степан Степанович Воробець (4 червня 1987, м. Коломия, Івано-Франківська область — 19 червня 2014, с. Закітне, Лиманський район, Донецька область) — капітан Збройних сил України, командир розвідувальної роти штабного батальйону 24-ї окремої Залізної механізованої бригади Сухопутних військ ЗС України. Позивний "Яструб". Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Буковина – 2 Герої:

Андрій Михайлович Коцик — молодший сержант Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023, посмертно).

Андрій Коцик народився 4 лютого 1987 року в селі Ясени Чернівецької області. Співав у церковному хорі, був гравцем футбольної команди, любив рибалити.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну, не маючи військового досвіду, сам вирішив долучитися до лав Збройних Сил України. Ніс військову службу в складі 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Брав участь у найзапекліших боях. Зокрема, у грудні 2022 року керуючи штурмовою групою разом з співслуживцями успішно і без втрат захопили позицію ворога, знищивши чотирьох та взявши в полон 10 окупантів. Крім того, вони забрали у росіян 3 кулемети, снайперську гвинтівку, гранатомети та нічні приціли. Загинув 4 лютого 2023 року (у свій день народження) під час штурму позицій окупантів у районі селища Спірне Соледарської міської громади під Бахмутом на Донеччині.

Богдан Ігорович Магаляс — молодший сержант Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (29 вересня 2023).

Богдан Магаляс народився 1994 року в селищі Кельменці Чернівецької області. Майже 10 років працював за кордоном у Польщі та Чехії. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну в березні 2022 року був мобілізований та перебував на передовій. Він пройшов двотижневі підготовчі курси й отримав сертифікат за спеціальністю "військовий медик". У квітні 2022 року отримав звання молодшого сержанта та почав нести військову службу в складі 128-ої окремій гірсько-штурмовій бригаді. Військовий брав участь у визволенні Херсона, Червоного, Високопілля. Також обороняв Соледар та Бахмут.

Закарпаття – 1 Герой:

Сергій Анатолійович Сірченко — бригадний генерал Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" (5 травня 2023).

Спершу служив у 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді. У 2014—2018 роках був учасником бойових дій на сході України. Станом на 2016 рік — командир 57-ї окремої мотопіхотної бригади.  Обіймав посаду начальник штабу — 1-го заступника командира 72-ї окремої механізованої бригади.

Був командиром 56-ї окремої мотопіхотної бригади. 24 лютого 2022 року здійснив ефективну розвідку, яка дала змогу забезпечити надійну оборону в зоні відповідальності бригади. Виконував бойові завдання в Запорізькій та Донецьких областях, зокрема у Вугледарі, Бахмуті та Бахмутському районі.

У 2023 році начальник штабу — заступник командувача військ оперативного командування "Схід" Сухопутних військ Збройних сил України.

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.35
  Купівля 40.35
  Продаж 40.88
 • EUR
  Купівля 43.27
  Продаж 44.06
 • Актуальне
 • Важливе
2024, неділя
23 червня
21:38
чадний газ
У Солонці біля Львова жінка та троє дітей отруїлись чадним газом
21:04
олімпійський вогонь
В Україні запалили олімпійський вогонь: першим стало місто на Волині
20:12
скупьптура
Шість скульптур – шість жестів священника: у студентському містечку УКУ освятили скульптурну композицію
20:05
видобуток бурштину
На одному з родовищ Рівненщини збираються видобувати 15 тонн бурштину на рік
19:28
поліцейську, штраф
Штраф у розмірі 17 тис. грн не лякає: поліцейські Буковини розповіли, скільки нетверезих водіїв піймали від початку року
19:00
Ексклюзив
податки
"Кома замість тире": як волонтерам вдалося прибрати 19,5% податку на допомогу для військових
18:51
Уламки можуть бути між будинками: на Волині сапери знешкоджують суббоєприпаси після атаки РФ
18:23
На Закарпатті через вчорашню негоду повалено 19 дерев
17:56
Прикарпатські "Едельвейси" привітали українців зі святом Івана Купала. Відео
17:39
На Буковині ще одна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ
17:15
Гірші за колорадських жуків: як боротися з рудими слимаками, які масово нищать городи
17:08
відсутність світла
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 24 червня: графіки і групи
16:48
Покинув дитячий санаторій: на Прикарпатті розшукують зниклого неповнолітнього
16:20
туристи
На горі Тростян через погану погоду застрягли 19 туристів, більшість з них – діти
15:56
хмари
Хмарно, але без опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 24 червня
15:18
Стадіон "Авангард", Рівне
Досвідчений воротар і захисник: рівненський "Верес" покинули ще два гравці
14:58
криниця
На Львівщині пенсіонер впав у 15-метрову криницю
14:18
Софія Козак
Важкоатлетка з Волині стала абсолютною чемпіонкою Європи
13:58
Ураження струмом
На Франківщині знайшли тіло жінки біля електричного проводу
13:23
травмований турист
Під час спуску з гори у Карпатах травмувався турист з Київщини
12:55
зруйнований університет у франківську
Ректор франківського університету розповів детальніше про пошкодження внаслідок атаки РФ
11:59
ЗСУ
Ангели на полі бою: військові єгері показали, як бойові медики рятують життя поранених побратимів
11:34
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 червня
11:14
електроенергія
Через сильний вітер та грозу 7 тис. буковинців залишилися без світла
10:57
пожежа автівки
У Львові після зіткнення двох автомобілів виникла пожежа
10:17
свічка_скорбота
На фронті у бою загинули два військовослужбовці з Волині
09:56
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 23 червня
09:32
Трійця
Християни східного обряду святкують Трійцю або П’ятидесятницю
09:01
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 23 червня
08:43
Як проєкт "Місто лікує" у Львові допомагає реабілітувати військових
07:30
Огляд
Козаки Хмельницького не змогли штурмом взяти: історія й легенди Збаразького замку
2024, субота
22 червня
21:13
Часів Яр
Хроніки пекла: львівські воїни показали, як сьогодні виглядає Часів Яр
20:44
атака по франківську
Атака по Франківську: стало відомо, скільки людей звернулись по меддопомогу та скільки повідомили про пошкодження майна
20:19
блискавка
У Луцьку через влучання блискавки сталася пожежа
19:55
негода у Франківську
На Івано-Франківщині також вирувала негода, фіксують масові знеструмлення світла
19:35
літні табори на Львівщині
На Львівщині запрошують у літні табори дітей захисників та внутрішніх переселенців
19:08
крадіжка у рівному
Рівнянин викрав з автівки барсетку, у якій було понад пів мільйона грн
18:39
Анна Король
Волинянка виборола нагороди на Чемпіонаті Європи з важкої атлетики
18:00
світло
На Львівщині знеструмлені понад 400 населених пунктів
17:35
удар по франківську
Нафтогаз допоможе відновити корпуси університету у Франківську, які зруйнував ворожий удар
Більше новин