![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
З нового року у крамницях таких містечок, як Моршин, Сколе чи Ходорів, зобов'язані приймати картки
З 1 січня 2024 року POS-термінали стають обов’язковими для населених пунктів, у яких є понад від 5 тисяч жителів
Про це “Еспресо.Захід” повідомили у головному управлінні ДПС у Львівській області.
З 1 січня 2024 року – наявність POS-терміналів стає у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення. А уже з 1 січня 2025 року POS-термінали суб’єктам господарювання, які продають товари чи надають послуги у населених пунктах з населенням менш ніж 5 тисяч жителів", – пояснюють податківці.
Досі термінали для розрахунків банківською карткою бути обов’язковими для міст, населення яких перевищує 25 тис. Відтак, на Львівщині термінали змушені будуть встановити у крамницях Моршина, Ходорова, Турки, Судової Вишні, Великих Мостів, Жовкви тощо. Досі підприємства торгівлі у цих містах могли використовувати термінали за власним бажанням.
Не зобов'язані встановлювати POS-термінали лише фізичні особи підприємці, що є платниками єдиного податку першої групи та торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції. Вони повинні будуть встановити POS-термінали з 1 січня 2026 року, незалежно від кількості населення міста чи села, де вони здійснюють діяльність.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)