"Йдеться про особисті порахунки міністра Шкарлета з ексміністром Квітом", – отець-ректор УКУ про ситуацію в Києво-Могилянській Академії  

Невизнання Сергія Квіта президентом Києво-Могилянської академії перейшло з процедурної площини в особисту, - каже Богдан Прах. 

"Виборча комісія була створена легально і після завершення процесу виборів одноголосно заявила, що вибори відбулися і зауважень до процесу виборів немає. Тому, на мою думку, міністерство в це не повинно вже втручатись", - розповів отець-ректор УКУ в коментарі для "Еспресо. Захід"

Як на мене, це вже йдеться про особисті порахунки пана міністра Шкарлета з паном ексміністром Квітом. На певних етапах вони мали різні думки й суперечки. І зараз це все накладається на процес, який пов'язаний з виборами президента Києво-Могилянської академії.

Тобто перейшло з процедури на особистий рівень. Цього би не хотілося бачити сьогодні в нашій вже трошки оновленій ситуації з вищою освітою", – каже Прах.

Ректор отець Богдан Прах наголошує, що освітнє самоврядування є дуже важливим для того, аби університети мали свободу – автономію у прийманні своїх рішень, а особливо, коли йдеться про кадрову політику. 

"Тоді зменшується й внутрішня напруга, бо цей процес є зрозумілий для всіх працівників університету. Вони беруть участь у формуванні університету, в освітніх процесах. Це для них дуже важливо, щоб вони почували себе спільнотою, яка формує процеси та реалізує їх. У іншому випадку – це дестабілізує як спільноту університету, так і освітню сферу в Україні загалом", – розповів отець Богдан Прах.

Окрім того, він додав, що від імені Українського католицького університету вже направили відкрите звернення до академічної спільноти Києво-Могилянської Академії. Зокрема в листі зазначають, що висловлюють солідарність могилянській спільноті. 

"Для посткомуністичної Європи слово "солідарність" – це святе слово. Саме його ми хочемо висловити сьогодні, коли надійшла вістка про відмову Міністерства освіти і науки України визнати результати виборів Президента Національного університету "Києво-Могилянська Академія" шляхом оприлюднення наказу МОН про оголошення нових виборів.

Вважаємо такі дії Міністерства неприпустимими і висловлюємо повну підтримку могилянській спільноті, яка, попри намагання "тітушок" зірвати останні вибори і уневажнити їхні результати, сконсолідувалася і визначилася з очільником Університету. Ми сподіваємося, що Києво-Могилянка зможе захистити свій вибір і завершити болісний період в житті НаУКМА – університету, який був і залишається надійним і дорогим нам партнером в утвердженні ціннісних стандартів української освіти й нового обличчя України загалом.

Могилянка для більшості громадян України є символом вільнодумства і патріотизму, а для більшості українських університетів – їхнім голосом на захист університетської автономії і академічної свободи. Тому доля Могилянки – не тільки справа її студентів, викладачів і працівників. Це – наша спільна справа", – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, колишній міністр освіти України Сергій Квіт переміг на виборах президента Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Під час голосування Квіт заявив, що на виборчу дільницю ЗВО напали і викрали скриньку з бюлетенями.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.