Якщо повітряна тривога застала на роботі: чи можуть змусити відпрацювати час, проведений у бомбосховищі
Забороняти працівнику покидати робоче місце, аби піти в укриття, керівництво не має права
Про це заявила "Еспресо.Захід" в.о начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Оксана Єзерська.
"Закон вимагає від роботодавця забезпечити працівникам безпечні умови праці. Відповідно, вимагати від них продовжувати працювати під час повітряної тривоги можна лише в одному випадку – якщо є облаштовані робочі місця у бомбосховищі чи підвальному приміщенні, яке може використовуватись як укриття, – каже Оксана Єзерська. – Якщо ж таких робочих місць немає, то керівник зобов’язаний відпустити працівників у найближчі укриття".Читайте також: Перевести на іншу роботу без згоди та змусити працювати довше: що дозволяє роботодавцям новий закон
Утім, якщо повітряна тривога затягнулась, роботодавець може вимагати відпрацювати час, проведений у бомбосховищі."Зрозуміло, поки людина перебуває в укритті, вона не може виконувати свою роботу. Тому у законодавство внесли зміни, які дозволяють роботодавцям продовжувати робочий час, якщо у цьому є критична необхідність, – каже Оксана Єзерська. – Якщо немає необхідності продовжувати роботу, то вираховувати час, проведений у бомбосховищі, роботодавець не зобов’язаний. Але він може це робити, оскільки це питання чітко не врегульовано у законодавстві. А все, що прямо не заборонено законом, дозволене" .
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе