"Якби щось на кшталт "Мій Дагестан" Гамзатова написав українець, друком воно ніколи не вийшло б", – Святослав Максимчук
Головний декламатор української класики – про важливість середовища, власну послідовність і здатність залишитися собою
Свого часу лірична повість "Мій Дагестан" аварського письменника Расула Гамзатова мала величезний резонанс. Спершу її переклали російською, а тоді й українською мовою. Це був кінець 1960-х. Якби таку книгу написав український письменник, то вона ніколи не вийшла б друком, вочевидь, одразу потрапивши під графу "буржуазно-націоналістичної літератури". Про це йшлося в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким", гостем якої став головний декламатор української класики, народний артист України, актор театру ім. М. Заньковецької Святослав Максимчук , повідомляє "Еспресо.Захід".
Як розповів Святослав Максимчук, 1972 року (коли про "хрущовську відлигу" вже не йшлося) його з програмою "Мій Дагестан" запросила Київська філармонія. Тоді він був страшенно подивований, та й досі не знає, хто саме це зініціював і з якою метою (чи не для того, щоб зробити собі відповідні нотатки, взявши до уваги, хто прийде почути цю програму). Однак запрошення прийняв. У Києві подзвонив до Ліни Костенко й особисто запросив її. Попри те, що була хвора, Ліна Василівна пообіцяла: якщо зможе, то обов'язково прийде. Хоча Святослав Максимчук неодноразово збирав у Києві аншлаги, цього разу було тільки пів залу. І посередині він побачив Ліну Костенко. "Навіть якби в залі вона була одна, я читав би, – сказав актор. – Програма звучала дві години. І коли я вийшов, на вулиці на мене чекав гурт – Валерій Шевчук, Ліна Костенко, інші. Середовище, без якого я не міг би існувати й вірити, що те, що роблю, чогось справді вартує".
Святослав Максимчук розповів, що зі своїми декламаційними програмами він об'їздив багато міст півдня та сходу України, і скрізь глядачі йому говорили, що схожого вони ніколи не чули й гаряче запрошували приїжджати ще.
"Це не тому, що Максимчук – геній, – акцентував "заньківчанин". – А тому, що я був послідовним і розповідав зі сцени те, що для інших було просто терра інкогніта". Актор також наголосив: попри різні чутки, йому таки вдалося не збитися з обраного шляху і залишитися самим собою.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе