Як запобігти пневмонії. Поради ЦГЗ

Кашель, висока температура й слабкість, які утримуються вподовж трьох днів – багато українців щиро вірить, що це симптоми запалення легень, а отже, необхідно починати приймати антибіотик. Це пояснює, чому заборона на відпуск цих ліків в аптеках без рецепта, наштовхнулася на суспільний спротив

У Центрі громадського здоров'я дали рекомендації, як запобігти одному з найбільш типових ускладнень грипу і COVID-19 – пневмонії, та пояснили, як діяти у разі появи ознак запального процесу в легенях, передає "Еспресо.Захід".

Інфографіка: INSCIENCE

8 простих кроків до здорових легень:

Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії є вакцинація проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору й кашлюку, а також проти COVID-19 та грипу.

Вакцинація проти Hib-інфекції, кору та кашлюку входить до Національного календаря профілактичних щеплень, а тому є безплатною для українців.

Від пневмококової інфекції вакцинуватися можна за власним бажанням та за свій кошт. Таке щеплення медики рекомендують зробити дітям, людям старшого віку і пацієнтам з хронічними захворюваннями.

Для дорослих та дітей, старших 12 років є можливість отримати бустерну дозу вакцини проти коронавірусу. Перелік пунктів щеплень у Львові та області можна знайти за цим посиланням; перелік центрів масової вакцинації – тут.

Вакцини від грипу можна придбати самостійно в аптеках.

Інфографіка: INSCIENCE

Інфографіка: INSCIENCE

Зверніть увагу, що причини пневмонії можуть бути різними, зокрема викликати запальний процес у легенях можу бактерії та віруси. Перші підлягають лікуванню антибіотиками, а от на другі жодні протимікробні засоби по замовчуванню не подіють, оскільки віруси на антибіотики не реагують. Самолікування, особливо із застосуванням антибактеріальних препаратів, може значно ускладнити діагностику захворювання та подальшу терапію!

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.