Як залишатися на зв'язку за екстремальних умов

У час війни мобільний зв'язок та інтернет можуть не працювати або працювати з перебоями. Проте є змога забезпечити комунікацію навіть у таких випадках.

"Еспресо.Захід" підготував підбірку месенджерів, які працюють без інтернету, та інструкцію, як діяти під час екстремальної ситуації, пов'язану із зникнення зв'язку. 

5 програм для телефонів, що дозволять комунікувати з близькими, якщо зникне інтернет чи мобільний зв'язок. 

Чимало з них працюють через Bluetooth.

1. Bridgefy 

Операційна система: Android, iOS

Bridgefy можна використовувати без інтернету через Bluetooth. Працює він з іншими пристроями, де встановлений застосунок. 

Стандартна дальність передавання даних – до 100 метрів при спілкуванні один на один. У режимі мережі цю відстань можна збільшити. Якщо в межах цих 100 метрів є ще один користувач Bridgefy, ви можете це зробити. Проміжні користувачі не мають доступу до самих повідомлень. 

У Bridgefy можна також надсилати масові повідомлення всім користувачам застосунку в радіусі сигналу, навіть якщо не маєте їхніх контактів. Ця функція стане у пригоді, якщо ви потребуватимете допомоги або повідомлятимете про небезпеку. 

2. Briar

Операційна система:  Android

Як і Bridgefy, Briar також працює Bluetooth. Для користування додатком, потрібно лише вказати ім'я та встановити пароль.  

Щоб додати новий контакт у цьому месенджері, варто відсканувати QR-код одне одного. Також можна згенерувати посилання, за яким у контакти можна додати людину, яка перебуває на відстані від вас. Окрім спілкуватися у месенджері, Briar дозволяє створювати пости / ставити питання на форумі.

3. Rumble 

Операційна система:  Android

Застосунок Rumble майже ідентичний із двома описаними вище додатками. Для його нормального функціонування потрібно лише увімкнути Bluetooth. 

4. Serval Mesh 

Операційна система:  Android

У застосунку Serval Mesh можна безкоштовно телефонувати, надсилати повідомлення та обмінюватися файлами. Для цього потрібно використовувати Bluetooth та Wi-Fi. Спілкування з іншими відбудеться тільки тоді, якщо й вони завантажать застосунок. Serval Mesh дозволяє вам спілкуватися через ваш номер телефону (більшість інших застосунків у підбірці до номера не прив'язані). Це особливо корисно у надзвичайній ситуації, якщо треба знайти рідних і близьких. 

5. Vojer 

Операційна система: iOS

Vojer дозволяє спілкуватися без мобільного інтернету та Wi-Fi. Застосунок не вимагає доступу до ваших контактів або додаткових дозволів, крім Wi-Fi, Bluetooth, мікрофона та фото. Усі повідомлення у застосунку шифруються. 

Як діяти, якщо зникне зв'язок, і що варто приготувати заздалегідь. Практичні поради

1. Потрібно завчасно придбати радіоприймач для ультракоротких і FM-хвиль. Не забути також про батарейки чи акумулятори. Наявність приймача дозволить отримувати важливі повідомлення від уряду або місцевої влади, якщо не буде інших засобів зв’язку.

Читайте також: Що робити при бойових діях: поради, які можуть зберегти життя

2. Одразу після того, як ви почуєте тривожну сирену або ж помітите перебої з мобільним зв’язком, увімкніть радіо або телебачення місцевого рівня. Там можуть транслювати важливі оголошення щодо евакуації.

3. Якщо під час надзвичайної ситуації у вас та близьких не буде засобів зв’язку, завчасно домовтеся про місце й час зустрічі.

4. Перед тим, як планувати евакуацію в якесь конкретне місце, визначте точку й час збору та домовтеся, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до пункту призначення.

Читайте також: Не лише гроші, документи та їжа. Що має бути у "тривожній валізі"?

5. Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку. У записці має бути така інформація: повне ім’я дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адреса й телефони. Також дізнайтеся, де саме адміністрація садочка чи школи переховуватиме дітей у випадку загрози, щоб легко їх знайти.

6. Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти в разі, якщо не буде зв’язку. Наприклад, що вони повинні залишатися з вчителем у безпечному місці та чекати на вас.

Читайте також: Експерт розповів, чи може підземний паркінг стати бомбосховищем.

За матеріалами української служби BBC та сайту speka.media  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку