"Я народилася у вільній, Незалежній Україні", – Марія Маківничук, ровесниця Незалежності

Марія Маківничук живе у Верховині, що на Івано-Франківщині, все своє життя. Вона одна з тих, хто народилась вже у незалежній Україні та пам'ятає її тільки такою.

Зараз Марії лише 29 років, а вона вже заступниця голови Верховинської селищної ради. 

"Еспресо.Захід" поспілкувався з героїнею і запитав її про життєвий шлях та власне бачення України сьогодні.

Для початку розповімо трішки більше про Марію Маківничук. У вільний час вона любить займатися спортом, ходити в гори й читати книги. У політику подалася через лідерські якості, які виявилися ще у школі. А найбільшим поштовхом став волонтерський рік у Німеччині, де Марія волонтерила у громадській організації. Місце проживання, розширення світогляду, руйнування стереотипів і усвідомлення того, що все починається з себе, змінили її бачення на світ. 

"Запитаєте мене, чому подалася у політику? А моя відповідь проста: я вельми люблю свій край, і якщо на цьому етапі я можу бути корисною для Верховини, то викладуся на повну", – зізнається Марія. 

Ще з дитинства батьки дівчини виховували її в сім’ї, яка любила і любить Україну. 

"Мій дід, якому зараз 95 років, останній пішов у колгосп, бо йому сказали "або записуєшся у колгосп, або ми тебе відправляємо звідси". Він працював там садівником, – розповідає Марія Маківничук. – А перед тим, з 1941 по 1945 рік, був остарбайтером у Німеччині, але ніколи не забував України й понад усе любив її. Коли пропонували залишитися там, він сказав, що повертається на рідну землю. Дід зумів закласти любов до України і моєму батькові, а він, у свою чергу, мені. І навіть зараз продовжує це робити. 

Я народилася у вільній, Незалежній Україні, і тому мені, наймолодшій у сім'ї (я була шостою дитиною), пощастило відчути всі переваги Незалежності". 

Читайте також: "Наша країна дуже велика, і я хочу вірити, що більшість розуміє, що вона – єдина", – ровесник Незалежності Юрій Холод

Також Марія поділилася думками про її сьогоднішне бачення України загалом: "Головне, щоб наша країна рухалася в тому напрямку незалежності та демократії, який обрала. Ми побачили, як за останні роки наша країна змінилася: з'явилися українські фільми, пісні, виконавці й актори почали знаходити себе у своїй державі. Це дуже радує. До прикладу, найбільші зміни нашої держави я відчула після Революції Гідності. Це був той момент, коли Україна зрушила в європейський бік".

На запитання, чи відчувала Марія "совок" на Івано-Франківщині у часи, коли була ще дитиною, вона відповіла: "Насправді, "совок" відчувається і зараз, коли чую від людей, які були при владі, що тоді краще жилося. Одразу згадую дідову історію життя: вже коли Україна стала Незалежною, він зустрів на селі комуністичних "посіпак", і вони запрошували його посидіти "за чаркою", але дід не пішов, сказав, що від них тхне сталінським геноцидом і комуністичною навалою".

На сьогодні Марія Маківничук активно займається розвитком своєї місцевості. Вони з командою розробляють стратегію розвитку, пишуть проєкти, придумують різні конкурси, займаються промоцією краю та організовують фестивалі й конференції.

"Одним з найгучніших заходів Прикарпаття є Форум Via Carpathia, ініціатором якого є Микола Княжицький. Завдяки цьому про Верховину знають і в Україні, і за кордоном. Цього року Форум зробив фурор, конференція зібрала відомих політиків, громадських діячів, науковців, цікавих людей з України і з-за кордону. Приватні зелені садиби та готелі були зайняті так, що туристи зупинялися й у сусідніх районах, – каже Марія. – Крім цього, зараз у нас триває реалізація проєкту "Гастромандрівки слідами українських літераторів" за підтримку Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України. Ми прокладаємо маршрут маловідомими селами, але з великою історією, культурою, природною та гастрономічною спадщиною. Розвиток гастрономічного туризму є якірним елементом для відновлення та зміцнення туристичної інфраструктури, ресторанної сфери, а також, що є винятково важливим, – сприяє розвитку сільських територій через підтримку зеленого туризму та фермерських господарств. Виграли проєкт спільно з громадською організацією на облаштування виставкової зали Параски Плитки-Горицвіт. 

Загалом планів багато. Ми рухаємося маленькими кроками, але впевнено й постійно". 

Фото надала Марія Маківничук

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку