Вовчий Перевіз: селу з найбільшим пунктом пропуску на кордоні з Польщею планують повернути історичну назву
У селі на Волині, де розташований пункт пропуску Ягодин, планують позбутись радянської назви Старовойтове, але наразі не усі мешканці підтримують перейменування
Про це "Еспресо.Захід" розповів голова Рівненської громади (Ковельський район) Юрій Фініковський.
Найбільший на українсько-польському кордоні автомобільний пункт пропуску Ягодин розташований на території села, яке досі має назву Старовойтове – на честь енкаведиста Старовойтова, який був начальником застави під час Другої світової війни.
"Наразі думки стосовно перейменування села Старовойтове розділились 50 на 50. Наразі тривають індивідуальні консультації з місцевими активістами, авторитетними людьми. Намагаємось пояснити, чому назву Старовойтове треба змінити, – каже Юрій Фініковський. – Насправді люди обізнані про те, ким був Старовойтов. Ті, хто наразі не підтримує перейменування, не є категорично проти зміни назви. Кажуть, що це не на часі, мовляв, йде війна, треба зачекати. Але я вважаю, що це треба робити".
До 1968 року це село з понад 500-літньою історією мало назву Вовчий Перевіз. Вона чудово підходить для прикордонного села. Утім, голова громади наразі не впевнений, що повернуть саме цю історичну назву.
"Початкова назва села була Перевіз, а потім уже Вовчий Перевіз – через те, що прізвище власника було Волчок. Але ми схиляємось до назви Перевіз, – каже Юрій Фініковський. – Є процедура перейменування, досвід колег з Володимирського району. Спочатку зробимо опитування через внутрішню сільську групу, чат у Viber, а тоді проведемо збори села".
- 22 червня Національна комісія зі стандартів державної мови, центральний орган виконавчої влади, рекомендувала змінити чи відкоригувати назви майже півтори тисячі населених пунктів.
- Серед населених пунктів, яким рекомендували змінити назву – місто Червоноград на Львівщині. Однак після численних суперечок громада проголосувала за те, аби залишити топонім Червоноград.
- Актуальне
- Важливе