Власників закладів громадського харчування на Львівщині попередили про перевірки
Область перейшла з "червоної" одразу у "жовту" зону. Але розслаблятися поки що зарано. Всі ті обмеження, які діяли у "червоній" зоні, діятимуть і у "жовтій", а контроль за їхнім дотриманням буде більш строгим.
На зустрічі зі ЗМІ регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної інфекції Олег Когут констатував: захворюваність на COVID-19 на Львівщині дещо знижується, але говорити про те, що епідеміологічна ситуація є благополучною наразі зарано, передає "Еспресо.Захід". "Лише за вчорашню добу (понеділок, 6 грудня. – Ред.) маємо 350 нових, лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції. А є ще значна частина населення з уже наявними проявами захворювання. Ці люди поки що не зверталися до сімейних лікарів, але, напевно, у наступні дні звернуться, пройдуть діагностику і не виключено, що у них виявлять коронавірусну інфекцію. Хотів би звернутися до всіх: якщо у вас є ознаки застудного захворювання (а це може бути як коронавірусна інфекція, так і грип або інші респіраторні вірусні інфекції), залишайтеся вдома і зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Щоб підтвердити або виключити діагноз коронавірусної інфекції, фахівець скерує вас на безкоштовне, - наголосив епідеміолог, - лабораторне дослідження методом ПЛР".
Показник госпіталізації, за його словами, порівняно з попередніми тижнями й місяцями дещо знизився, та попри це залишається доволі високим. За попередню добу, приміром, госпіталізовано 155 осіб. Загалом з діагнозом "коронавірусна інфекція" на амбулаторному лікуванні і у стаціонарах області перебуває майже 3,5 тисячі людей. На жаль, значна частина - у досить важкому клінічному стані. У палатах інтенсивної терапії перебуває 190 осіб, з них 76 – на штучній вентиляції легень. "Тож говорити про якесь послаблення обмежувальних заходів не доводиться", - зазначив посадовець.
Зокрема як розповів генеральний директор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих Максим Прикупенко, у його закладі з діагнозом "COVID-19" перебуває 163 пацієнта, з них 17 - у реанімаційному відділенні. 90% хворих потребує кисневої підтримки. "Протягом останніх двох тижнів спостерігаємо зменшення поступлень, але поки що зарано говорити про те, що епідемія відступає", - погодився з колегою очільник лікарні.
Олег Когут нагадав, що учора відбулося позачергове засідання Державної комісії ТЕБ і НС, яка прийняла рішення вивести Львівщину та ще сім областей із "червоної" зони та перевести їх одразу у "жовту". "Загальні показники, за якими визначають рівень епіднебезпеки (колір зони у регіоні), на Львівщині є задовільними. Проте це не привід, щоб розслаблятися, - підкреслив спікер брифінгу. - До Постанови Кабінету міністрів за №1236 були внесені доповнення, згідно з якими практично всі карантинні обмеження, які діяли у "червоній" зоні, залишаються актуальними і для "жовтої". Передусім це стосується роботи освітніх закладів".
"Якщо в освітньому закладі на самоізоляції перебуває 50 і більше викладачів та учнів, навчання у такій школі припиняється. Люди йдуть на самоізоляцію у тих випадках, якщо вони були у контакті з хворим на коронавірусну інфекцію, і тривати така самоізоляція повинна не менше 14 днів. Якщо ознак захворювання немає, людина може вийти із самоізоляції. У всіх навчальних закладах припиняється навчання за винятком тих, де 100% обслуговуючого і викладацького персоналу вакциновані хоча б однією дозою вакцини проти коронавірусної інфекції. На жаль, в області не у всіх навчальних закладах вакциновано 100% колективу, - констатує регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної інфекції. - Загалом якщо брати по обсягах вакцинації, то на Львівщині однією дозою вакциновано понад 82% викладацького складу і лише близько 65% - двома дозами".
"У "жовтій" зоні, як і у "червоній" забороняється проведення масових заходів, урочистостей і святкувань, а також робота закладів громадського харчування (за винятком торгівлі на винос), кінотеатрів, театрів та інших культурних закладів, - перелічив він. - Але є певні умови, при дотриманні яких такі заклади можуть працювати. Якщо у працівників та відвідувачів є як мінімум "жовтий" сертифікат вакцинації, робота таких закладів може продовжуватися".
Посадовець звернув увагу, що термін дії "жовтого" сертифікату змінено і зараз він становить 30 днів з дати його отримання. "Жовтий" сертифікат люди отримують, коли мають одну дозу вакцини, а "зелений" – коли дві, - пояснив Олег Когут. - Термін дії "зеленого" сертифікату – 1 рік (365 днів). COVID-сертифікати можна побачити у додатку "Дія". Якщо у людини немає додатку на мобільному ґаджеті, вона може отримати паперовий документ – форму первинної облікової документації 0-63. Туди вписується перша доза вакцинації, і термін дії такої форми аналогічно становить 30 днів ж дня введення вакцини. Визнається також Міжнародний сертифікат про вакцинацію – документ, який запроваджений у цілому світі і який заповнюється двома мовами. Термін його дії, так само як і COVID-сертифікату – 1 рік. Також може бути довідка про перенесене захворювання, яка дійсна 105 днів з дня встановлення діагнозу цій людині".
Посадовець звернувся до керівників ресторанного бізнесу, аби ті ретельно перевіряли у відвідувачів наявність одного з перелічених документів. "Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів однозначно буде – як з боку Національної поліції, так і з боку Держпродспоживслужби. Штрафи – немаленькі: від 17 до 34 тисяч гривень. Організація корпоративу може виявитися фінансово невигідною, якщо не будуть дотримані заходи, про які я говорив", - підсумував він.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе