![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
З фронту до власного підприємства: як ветеран АТО Василь Гук повернувся в цивільне життя та почав бізнес із виробництва огорож
Василь Гук уже декілька років розвиває власний бізнес із виробництва огорож та виробів з металу. Чоловік поділився своїм досвідом і розповів, з якими проблемами йому довелося зіштовхнутися за цей час
Василь Гук - ветеран. Воювати пішов у 2014 році, був на Луганському напрямку. У 2015-му демобілізувався і почав думати, чим зайнятися далі. Ідея для бізнесу прийшла випадково, але стала виграшним квитком у нове цивільне життя.
"Усі геніальні ідеї крадуть чи позичають, - жартує чоловік. - У 2018-му році я обгороджував у себе ділянку на городі й подумав, що треба спробувати й самому відкрити виробництво огорож і металевих виробів".
Для чоловіка це був перший досвід ведення власної справи, попри це каже, що починати бізнес було взагалі не важко. Василь ділиться: відчував, що коли не вийде, значить це не його, але якщо не спробує, можливо, завжди шкодуватиме.
Бізнес стартував як авантюра
Василь виявився природженим підприємцем. Усе починалось як авантюра: подав оголошення на платформу онлайн-оголошень OLX про продаж огорож, відгукнулася людина, яка дала завдаток. На ці гроші закупили матеріали, зробили паркан і згодом на решту грошей, які заплатив покупець, доробили огорожу. Паралельно Гук зареєстрував себе як фізичну особу - підприємця (ФОП). З часом почали з'являтися нові клієнти.
Перший час Василь працював з помічником, потім набрав команду із чотирьох працівників і відкрив невеличкий цех.
Повномасштабне вторгнення принесло низку випробувань для чоловіка. Частина спеціалістів його справи пішла на фронт, інша зайнялася волонтерством. Про огорожі було важко говорити в таких умовах.
"Після 24 лютого була невизначеність, нерозуміння, що буде далі. Про бізнес не йшлося. Приблизно через півтора-два місяці прийшло усвідомлення, що працювати потрібно, податки платити потрібно. Але паралельно ми й надалі продовжуємо волонтерити".
Значно допомогло чоловікові місто. На сайті міськради Львова знайшов інформацію про те, що ветеранам пропонують отримати бізнес-ваучер на 300 000 гривень на розвиток власного бізнесу.
"Заповнити заявку було дуже просто, проєкт ми також успішно захистили. Бізнес у нас сезонний, грант покрив витрати на оренду, крім того, ще докупили станок. Після цього в нас виросли виробничі потужності, тобто ми можемо "захоплювати" більше клієнтів. У нас зараз є непоганий підряд на облаштування металевих перил", - зазначає чоловік.
Зараз у Василя налагоджене виробництво. Він займається не тільки огорожами, а й виготовляє ексклюзивні металеві вироби, перила, декоративне оздоблення та вставки. Чоловік намагається делегувати робітників, утім бере участь у всіх процесах. Гук зазначає, що багато ветеранів, повертаючись додому, не мають уявлення, чим зайнятися у цивільному житті, а тому така підтримка як гранти чи пропозиції для військових значно виручає.
Тепер у планах Василя ще більше розвиватися та вдосконалювати власну справу. А ще - працювати на нашу спільну Перемогу.
Знайти виробництво Василя можна у Львові на вулиці Володимира Великого, 2-а.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)