![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Тернополі судили донеччанина, який перейшов на бік ворога і воював проти ЗСУ на Херсонщині
Тернопільський міськрайонний суд визнав винним жителя Донецька, який перейшов на бік ворога і воював проти військових ЗСУ на окупованих територіях Херсонської області
Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
Що відомо про зрадника
За даними слідства, громадянин України у квітні 2022 року добровільно перейшов на бік ворога, вступивши у збройне воєнізоване формування - "113 стрелковый полк мобилизационного резерва" терористичної організації "ДНР".
"З квітня по листопад 2022 року чоловік на посаді стрільця-радіотелефоніста під позивним "Фенікс" воював на боці ворога зі Збройними Силами України. Він відповідав за виконання бойових завдань батальйону, належне зберігання й утримання у справному стані виданої йому зброї, ведення і коригування вогню по українських військовослужбовцях. Також брав участь у незаконному утриманні патріотично налаштованих цивільних громадян України на тимчасово окупованій території Херсонської області", - йдеться у повідомленні.
Крім того, донеччанин виконував й інші злочинні завдання поблизу тимчасово окупованих населених пунктів Херсонщини.
Вирок суду
Відтак суд визнав його винним і призначив 15 років позбавлення волі за державну зраду та добровільну участь в незаконному воєнізованому формуванні терористичної організації "ДНР" під час воєнного стану (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України). Також його позбавлено на 14 років права обіймати посади в органах державної влади й місцевого самоврядування, правоохоронних органах та в органах, що надають публічні послуги.
"Строк відбуття покарання засудженому рахуватиметься з моменту звернення вироку до виконання", - додали у прокуратурі.
Інші кримінальні справи колаборантів
Правоохоронці оголосили підозру "чиновниці" з Херсонщини, яка сприяла в оформленні документів на отримання російського громадянства для 150 людей.
Також нещодавно на Хмельниччині викрили настоятеля храму УПЦ МП, який вихваляв Путіна і підтримував війну.
Крім цього, за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури мешканцю Каховки, що у Херсонській області, повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Чоловік добровільно почав працювати так званим слідчим, а згодом старшим слідчим у незаконному правоохоронному органі.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)