Еспресо. Захід

У першому бою знищив понад 20 окупантів: історія львівського десантника Лаваша

21 травня, 2025 середа
22:35

На Курщині, поблизу селища Гуєво, український десантник з позивним Лаваш провів 25 днів у безперервних боях, відбиваючи постійні ворожі штурми

Зміст

Про це розповіли у 80-й бригаді, передає "Еспресо.Захід".

Противник здійснював постійні штурми, а контакти з ним нерідко відбувалися впритул. Попри поранення, Лаваш до останнього тримав оборону разом із побратимами.

Підрозділ захисників зміг узяти полоненого, який здав координати противника. Цю інформацію використала українська артилерія. Зрештою, через тиск противника та поранення десантники змушені були відступити на нові позиції.

За його словами, перший виїзд відбувся в березні. У селищі Гуєво бійці закріпились у будинку.

"Росіяни не знали, що ми там. Йшли, як на прогулянці — підпускали впритул і розстрілювали. Іноді на 2–3 метри. В один момент ми затягли вбитого в будинок — виявилося, що це був молодший лейтенант".

Бої за село тривали щодня, штурми відбувалися хвилями.

"Кожен новий штурм — краще підготовлений, але втрати були в них. Одного з росіян взяли в полон — він здав маршрут, яким добрався. Це було критично важливо для артилерії", — каже Лаваш.

Під час одного з чергових штурмів у будинок, де перебував Лаваш, залетіла граната. Уламками його поранило, але кровотеча не була критичною. Попри біль, десантник не зупинився — взяв кілька гранат, прорвався в іншу кімнату й атакував ворога у відповідь. Його контратака змусила противника відступити, і лише тоді побратими змогли надати йому допомогу.

Після евакуації з будинку підрозділ закріпився на відкритій позиції, де організував кругову оборону. До українських військових майже впритул — на відстань 20 метрів — підбігли російські штурмовики. Один із них встиг підняти зброю, але Лаваш першим відкрив вогонь. Почався ближній бій, в якому українцям допомогла артилерія та FPV-дрони. Контакт був настільки близький, що один із росіян встиг ще й вивернути фразу на кшталт "Привєт, братишка".

Найбільш драматичний епізод стався під час евакуації пораненого побратима. Його везли на ручній тачці, Лаваш ішов за ним. У якийсь момент візок наїхав на протипіхотну міну. Потужна вибухова хвиля перекинула всіх — десантника відкинуло й кілька разів перекрутило в повітрі. В шоковому стані, з палаючими очима, він зрозумів, що вижив. Вийшов на зв’язок по рації, доповів про стан побратимів — обидва вже були без ознак життя. Попри все, він зміг пробігти майже кілометр до наступної точки евакуації.

"Ми знали, що їдемо на чужу землю. Дуже не хотілося залишатися там навічно. Не знаю, звідки брав сили, але мусив вижити, щоб повернутись додому — й захищати вже Україну в її кордонах", — підсумовує десантник.

За 25 днів на позиціях у Гуєво Лаваш ліквідував понад 20 окупантів, зокрема офіцера. Але, як каже сам боєць, найголовніше — повернутись живим.

  • Галицькі десантники показали ворожу техніку, знищену під час російського штурму

 
Теги:
Читайте також:
Львів
+17.8°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
17:50
погода літо
На Львівщині 10 червня очікуються короткочасні дощі, грози та місцями град
17:29
Оновлено
У Львові на вулиці Стрийській стартував ремонт: змінено рух тролейбусів
17:15
На Закарпатті власник СТО продавав гуманітарні авто
На Закарпатті власник СТО продавав гуманітарні авто і влаштував перегони з поліцією
16:42
косметика
Косметика з Кореї та таблетки з наркотиками: митники зупинили дві спроби контрабанди
16:15
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи
На території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині розпочали пошукові роботи для виявлення жертв трагедії 1944 року
15:42
Сергій Сенюра, Олександр Мураховський та Роман Рубан
Українська команда у складі львів'янина і 2 буковинців виборола бронзу на Кубку Європи з ульотного спорту 
14:47
чоловік вчинив самоспалення
На Стрийщині 51-річний чоловік вчинив самоспалення після конфлікту з родичкою
14:24
регбі-5
Львів приймає фінал Всеукраїнських шкільних ліг з регбі-5
14:00
Тарас Матвіїв
На Львівщині невідомі осквернили могилу Героя України Тараса Матвіїва
13:25
Kordon Race
Понад 30 унікальних перешкод та трейловий забіг на 16 км: 13 червня відбудеться благодійний Kordon Race
12:54
ампфутбол
У Львові відбудеться третій раунд Суперліги чемпіонату України з ампфутболу
10:55
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
Через "Краківець" намагалися ввезти заборонені шприц-ручки та голки для шиття шкіри вартістю 5 млн грн
10:14
Владислав на псевдо Спартан
"Тоді ми вперше зрозуміли, що таке війна": історія командира екіпажу НРК 102-ї бригади
09:32
прощання з Героями
Львівщина 9 червня попрощається зі сімома захисниками
09:06
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
На Волині жінка створила поле з понад 200 сортів півоній на згадку про бабусю
08:34
У Калуші на Прикарпатті повернули додому мобілізованого батька, який сам виховує доньку
07:30
Огляд
Найбільший європейський метеорит упав на Закарпатті 160 років тому. NASA попереджає: у п'ятницю буде ще один
2026, понедiлок
8 червня
18:19
будівництво мосту через річку Прут на Буковині
БЕБ скерувало до суду справу посадовців через збитки на понад 2,5 млн грн під час будівництва мосту на Буковині
18:07
Оновлено
Площа Ринок, 17
"Звичайна робоча ситуація": у ЛОР прокоментували скандал з виселенням Товариства польської культури з будівлі на площі Ринок
17:56
благодійний забіг "Run for Veteran" у Брюсселі
Ветеран бригади "Хижак" зі Львівщини подолав 5 км на протезах у Брюсселі
17:30
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
У Хмельницькому водійка збила двох жінок і дитину у дворі багатоповерхівки
17:12
фіктивне подружжя
"Шлюб через добре серце" з 63-річною жінкою та цивільна дружина поруч: прикордонники викрили псевдоподружжя
16:33
Наталія Дзісяк
У Львові провели рідкісну трансплантацію з 50% сумісністю: донька врятувала маму
16:00
забруднення
У Львові судитимуть ексзаступника директора ЛКП "Збиранка" через шкоду довкіллю на 2,1 млн грн
15:30
регбі
Жіноча збірна України з регбі-7 виграла перший тур чемпіонату Європи в Хорватії
14:57
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині
На Львівщині судитимуть посадовицю, яку підозрюють у службовій недбалості через смерть 2-річної дитини
14:31
Людмила Калабуха
Львівська письменниця Людмила Калабуха  презентувала українську бізнес-літературу на фестивалі в Мілані
13:16
ОК "Захід" заперечило вибух на Рівненському полігоні через помилку інструктора: поранений військовий отримав травми на Сході
11:03
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
Рятувальник з Хмельниччини став чемпіоном світу з гирьового спорту
10:23
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей", – офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
"За один протиповітряний бій вдалося знищити 12 повітряних цілей": офіцер ПК "Захід" про роботу на Skynex
09:34
Оновлено
Прощання з Героями
На Львівщині 8 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:04
Бійці 128 бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
Жодне укриття не рятує: бійці 128-ї бригади показали, як знищують окупантів у бліндажах і лісосмугах
08:33
У християн східного обряду розпочався Петрів піст
У християн східного обряду розпочався Петрів піст: особливості періоду і скільки триватиме
Більше новин