У 24-й ОМБр українці, які відбували ув'язнення, воюватимуть у батальйоні "Характерники"
У 24-й бригаді сформовано батальйон "Характерники", який складатиметься з громадян, що відбували покарання в місцях позбавлення волі і виявили бажання долучитись до оборони держави
Про це повідомили на сторінці 24-ї ОМБр імені короля Данила, передає "Еспресо.Захід".
Захищати Україну у складі 24 ОМБр імені короля Данила будуть особи, які відбували покарання.
Батальйон "Характерники"
У 24 бригаді сформовано батальон "Характерники", який складатиметься з громадян, що відбували покарання в місцях позбавлення волі і виявили бажання долучитись до оборони держави.
"Новоспечені бійці нашої бригади скористались можливістю отримати другий шанс та приєднатись до виконання священного обов’язку у великий війні за Незалежність", - розповіли у бригаді.
Є люди з бойовим досвідом
У бригаді додали, що серед засуджених дуже багато патріотів, які неодноразово виявляли бажання захищати Батьківщину. Є чимало людей з бойовим досвідом.
"Добровольці скористались своїм правом на викуплення провини та вирішили встати до зброї, обороняючи рідну землю від загарбників. Найближчим часом "Характерники" почнуть виконувати бойові завдання та покажуть себе на полі битви", - йдеться у повідомленні.
Напередодні вони прийняли Військову присягу на вірність українському народові та виголосили молитву українського націоналіста.
Що було раніше
21 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив від відбування покарання перших двох ув’язнених, які висловили бажання мобілізуватися. Згодом стало відомо, що у Хмельницькому суд звільнив ще 50 в'язнів для служби у ЗСУ.
Також на Франківщині звільнили засуджених для мобілізації в ЗСУ. Крім того, повідомлялося, що понад 150 в’язнів з Рівненщини готові стати на захист України.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе