Понад 150 в’язнів з Рівненщини готові стати на захист України
Придатними до служби в лавах Збройних Сил України визнано 164 засуджених чоловіки з Рівненщини
Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
На Рівненщині готові стати на захист України 273 в’язнів
"На початку травня Верховна Рада ухвалила Закон про добровільну мобілізацію в'язнів. Він дає можливість засудженим поповнити лави ЗСУ через умовно-дострокове звільнення. Від моменту набрання ним чинності на Рівненщині вже зголосилися відстоювати територіальну цілісність та суверенітет України у складі Сил оборони 273 в’язнів, найбільше – з Полицької виправної колонії", – йдеться у повідомленні.
Скількох визнали придатними до служби в ЗСУ
Уже після перевірки на відповідність вимогам за віком, станом здоров’я, фізичною підготовкою, за результатами професійно-психологічного відбору та згідно з висновками військово-лікарських комісій придатними до служби в ЗСУ визнано 164 чоловіки. Їх вже відібрали військові частини та на кожного такого в’язня нині до суду підготовлені клопотання про їх умовно-дострокове звільнення.
"Станом на 28 травня вже 36 таких клопотань задоволено судами, засуджені звільнені від відбування покарання для подальшого підписання контракту із ЗСУ. Судові засідання проходять щодня в різних куточках нашої області, аби усі бажаючі в якомога стисліші терміни змогли стати до лав Сил Оборони", - додали у прокуратурі.
Читайте також: Мобілізовані засуджені служитимуть у штурмових підрозділах ЗСУ, - Мін'юст
Що було раніше
21 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив від відбування покарання перших двох ув’язнених, які висловили бажання мобілізуватися. Згодом стало відомо, що у Хмельницькому суд звільнив ще 50 в'язнів для служби у ЗСУ.
Також на Франківщині звільнили засуджених для мобілізації в ЗСУ.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе