У 24-й ОМБр показали, як батальон "Характерники" із колишніх засуджених готується до виконання бойових завдань
У 24-й бригаді сформовали батальйон "Характерники", який складається з громадян, які відбували покарання в місцях позбавлення волі і виявили бажання долучитись до оборони держави
Про це йдеться на сторінці 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, передає "Еспресо.Захід".
"Батальон "Характерники" 24-ї бригади готується до виконання бойових завдань! Цей підрозділ в складі 24-ї ОМБр імені короля Данила сформовано з громадян, які відбували покарання в місцях позбавлення волі і виявили бажання долучитись до оборони держави. Таке стало можливим після ухвалення Закону про запровадження умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для безпосередньої участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності". - йдеться у повідомленні.
Фото: 24 ОМБр імені короля Данила
Добровольці вже пройшли бойове злагодження. Незабаром "Характерники" відправляться в зону бойових дій та покажуть себе в протистоянні з ворогом.
Фото: 24 ОМБр імені короля Данила
Батальйон "Характерники"
Раніше у бригаді писали, що серед засуджених дуже багато патріотів, які неодноразово виявляли бажання захищати Батьківщину. Є чимало людей з бойовим досвідом.
"Добровольці скористались своїм правом на викуплення провини та вирішили встати до зброї, обороняючи рідну землю від загарбників. Найближчим часом "Характерники" почнуть виконувати бойові завдання та покажуть себе на полі битви", - зазначали у 24-й бригаді.
Що відомо про 24-ту ОМБр
24-та окрема механізована бригада імені короля Данила – військове з'єднання механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України. Перебуває у складі оперативного командування "Захід". Бригада носить ім'я короля Данила – правителя Королівства Русі, видатного державного діяча і полководця Середньовіччя.
Від початку російської агресії у 2014 році частини бригади були залучені на багатьох напрямках війни на сході. Також бійці бригади залучені до бойових дій і в ході повномасштабного вторгення в Україну. Попри запеклі бої, військові зберігають оптимізм і залишаються вмотивованими виконувати поставлені завдання та досягнути очікуваної всіма перемоги. Про шлях 24-ї ОМБр за два роки війни – від героїчної оборони Попасної та звільнення Херсонщини до відбиття ворогів на Донеччині – можна прочитати тут.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе