"На війні працюю, як робот": історія прикордонника з Прикарпаття на псевдо Сулейман
Прикордонник Роман на псевдо Сулейман родом з Івано-Франківщини. До війни займався підприємницькою діяльністю
Історію бійця переповіли на фейсбук-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, передає "Еспресо.Захід".
Четверта ротація у зону бойових дій
"На війні я працюю, як робот. Наче запрограмований на виконання завдань, які ставляться перед моїм підрозділом. Усі емоції, переживання, сумніви – для того буде час після ротації", – розповідає прикордонник Роман на псевдо Сулейман.
Наразі офіцер виконує службово-бойові завдання на півночі України. Це його четверта ротація в зону бойових дій. Перед ним були ще два бойові виїзди на Донеччину та один на Харківщину. Найгарячішим, пригадує Сулейман, виявився Вовчанський напрямок.
Тричі ходив у військкомат
Роман родом з Івано-Франківщини. До початку повномасштабного вторгнення займався підприємницькою діяльністю. Мав декілька кав’ярень та крамниць. Коли дізнався про військову агресію росіян, залишив улюблену справу та пішов добровольцем до військкомату. Спочатку чоловіка не хотіли мобілізовувати через відсутність у нього військової підготовки. Коли Роман наполегливо з’явився втретє, його документи прийняли та скерували до Чопського прикордонного загону.
Відтоді більшість часу Роман провів на сході України. Разом з побратимами заходив на позиції та тримав оборону на Курахівському напрямку, відбивав у ворога Кліщіївку, Андріївку та Курдюмівку. Стійко переносив усі складнощі війни: численні наступи ворога, нестерпну спеку, пронизливий холод до -21⁰. Лиш до одного звикнути, каже, не міг – до звісток про загибель побратимів.
Обстріл та поранення
Під час третього виїзду, у районі Вовчанських Хуторів, отримав поранення та акубаротравму. Сулейман виконував тоді обов’язки командира відділення вогневої підтримки. Ворог почав наступ, гатив мінометами, артилерією, з неба закидав дронами.
Під час обстрілу Сулейман дістав численні поранення в руку та обидві ноги. Ударною хвилею його заглушило. Побратими відтягнули Романа з окопа на позицію, де ще понад годину чекали, доки вщухнуть ворожі атаки. Прикордонник не мав критичних кровотеч, тож вирішив йти до точки евакуації пішки, оскільки мав намір вивести з собою ще кількох побратимів з суміжного підрозділу. Звідти військових забрали до стабілізаційного пункту. Там фельдшер дістав з прикордонника два найбільші осколки, ще десяток потім видалили у шпиталі.
Офіцерське звання
Під час лікування Роман дізнався від свого керівника про присвоєння йому офіцерського звання "лейтенант". Офіцер пригадує: "Було так багато вітань! Побратими, друзі, навіть керівник підрозділу з попередньої ротації".
Керівник прикордонного підрозділу на псевдо Нацик, у складі якого воює Сулейман, ввважає офіцера справжнім прикладом для наслідування: "Це офіцер, зроблений з окопів, тобто це людина, яка солдатом стала у стрій і тепер він лейтенант, який користується безумовним авторитетом. Сулейман ніколи не приймає поспішних рішень, він завжди зважено вивчає обстановку перед виходом і розташуванням вогневих засобів. Цим, звісно, вберігає підрозділ від марних втрат".
За освітою історик, Роман вважає, що сучасну історію України творять саме ті люди, які зі зброєю в руках захищають її сьогодні від ворога. Хтозна, каже прикордонник, можливо й він колись викладатиме її школярам, а доти він докладатиме усіх зусиль, аби омріяна перемога була виборена уже в найближчому майбутньому.
Читайте також: "Тепер ногу не поламаю, бо там стоїть титановий стрижень": історія бійця, який після поранень служить в ужгородському ТЦК
- Єгері з 71-ї бригади закликають вступити до їхніх лав.
- Актуальне
- Важливе