![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Тернопільщині судитимуть жителя Макіївки, який воював проти ЗСУ й відбирав в українців їжу та майно
Перед судом заочно постане житель Макіївки, який відбирав в українців їжу та майно, воюючи проти ЗСУ на Херсонщині та Донеччині у складі "ДНР"
Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
За даними слідства, у березні 2022 року мешканець Донеччини, свідомо порушуючи свій конституційний обов’язок щодо захисту Вітчизни, вирішив взяти участь у бойових діях на боці ворога.
"Він добровільно вступив до незаконного воєнізованого формування терористичної організації "Донецька народна республіка" та був забезпечений форменим одягом з символікою "Z" і вогнепальною зброєю.Перебуваючи у с. Князе-Григорівка Херсонської області, підозрюваний чергував на створеному ворогом блокпості при виїзді з окупованого населеного пункту на трасі Херсон-Запоріжжя, перевіряючи документи. З метою забезпечення належного функціонування незаконного збройного формування, він відбирав у людей, які проїжджали через блокпост, харчові продукти та інше майно", - йдеться у повідомленні.
Фото: Тернопільська обласна прокуратура
Після ротації особового складу ворожих військ чоловіка передислокували на Донеччину. У лютому 2023 року у складі підрозділу "ДНР" він брав участь в бойових діях проти Збройних Сил України поблизу Авдіївки, Водяного та Опитного.
Бойовику інкримінують державну зраду та добровільну участь в незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території України (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111- 1 КК України). Обванувальний акт стосовно нього прокурори вже скерували до суду.
В Службі безпеки додали, що 36-річного обвинуваченого оголошено у розшук, оскільки він переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території. Також тривають комплексні заходи для його притягнення до фактичної відповідальності.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Раніше повідомлялося, що на Рівненщині затримали вагнерівця з Білорусі, який готував диверсію, метою якої було знеструмити Київ.
- Також СБУ оголосила підозру уродженцю Хмельниччини, який зрадив присязі і перейшов на бік ворога.
- Крім того, вчительку молодших класів зі Львівщини викрили на підтримці російської армії.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)