Еспресо. Захід

"Ми були так близько, що чули, як росіяни готуються вести вогонь по нас", – боєць 128-ї бригади Гуцул

Наталія Фанок
29 листопада, 2024 п'ятниця
09:12

Ярослав із позивним Гуцул як піхотинець часто воює на передньому краї, найближче до ворогів він стояв за 250 метрів

Зміст

Історію бійця розповіли на фейсбук-сторінці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, передає "Еспресо.Захід".

У 53-річного Ярослава, молодшого сержанта мотопіхотного підрозділу 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади колоритний позивний – Гуцул. Із якого можна здогадатися про походження бійця. Ярослав із Рахова – найвисокогірнішого районного центру України. До повномасштабної війни він працював у Польщі, мав у Варшаві дві бригади й запросто міг залишатися там і далі. Але повернувся в Україну й пішов у військкомат.

З-за кордону у військкомат 

"Коли вторглися росіяни, я якраз взяв у роботу один невеликий об’єкт, тому мусів спочатку закінчити його, – розповідає Ярослав. – Але вже 5 березня о 7-й ранку був у Рахівському військкоматі. До речі, з моєї бригади третина хлопців теж повернулася в Україну й пішла воювати – це не так уже й мало. Я повертався своїм легковиком і спочатку заїхав на центральний вокзал Варшави. Там панувало сум’яття, купа біженців із України. Але коли я вийшов на середину й голосно крикнув: "Хто в Україну, у військкомат?", до мене зразу підійшло чоловік тридцять. Я в свою машину зміг взяти тільки п’ятьох – четверо сіли позаду і один біля мене…"

Ярослав одразу потрапив у 128 ОГШБр, щоправда, спочатку в підрозділ, який більшість задач виконує на певній віддалі від лінії фронту. Однак далі перевівся в піхоту. З початку війни він був і гранатометником, і механіком-водієм американського бронетранспортера М-113, і навідником кулемета, і командиром відділення…

"Де було найважче? Та всюди працювати треба. На бойових позиціях, звичайно, найнебезпечніше, але я знав, на що йду, морально був підготовлений. Фізично, правда, відчуваю, що вже не те, – роки все-таки… Чи не жалію, що пішов у ЗСУ? Це непросте питання. Мені не все подобається, що зараз відбувається в Україні. Деякі рішення влади деморалізують військових. Але в нас у підрозділі все добре – і забезпечення, і командування на вищому рівні. Тому, якщо подумки вернутися назад у Польщу, згадати ту обстановку… Скажу так – я не знаходив собі місця, постійно: сигарета-кава, сигарета-кава. Тому, думаю, зробив би так само", – згадує військовий. 

Читайте також: "Коли я вже втрачав надію, ракета вилетіла з ПЗРК і влучила в російський Ка-52", — боєць Закарпатської 128-ї бригади

Найближче до ворогів стояв за 250 метрів

Ярослав як піхотинець часто воює на передньому краї, найближче до ворогів він стояв за 250 метрів.

"Ми чули росіян, у тому числі, як вони готуються вести по нас вогонь. Як тільки гранатометник крикне "Вистрєл!", щоб попередити своїх про реактивний струмінь із протитанкової гранати, ми теж ховалися в укриття. Тоді сусідню СП-шку (спостережний пункт) шестеро росіян намагалися взяти штурмом, але їх відбили. Ми теж включалися "в гру" – насипали їм і з кулемета, і з гранатометів… Під час одного бою мене контузило – 120-та міна прилетіла за кілька метрів від укриття. Мене відкинуло, прикидало мішками з піском, але все закінчилося добре".

Читайте також: "Ми влаштовували засідки на лінії з ворожими позиціями, чули голоси росіян", — воїн 128-ї бригади

За бойові заслуги Ярослав має чотири нагороди, в тому числі "Золотий хрест" від Головнокомандувача ЗСУ. 

"За кого я воюю? За свої традиції. Раніше, ще до 2014-го, я багато років працював у Росії, добре бачив, що там коїться й не хочу, щоб таке було і в нас. Воюю за свою сім’ю (у мене два сини), за маму, котрій 70 років. Відсидітися збоку, а потім дивитися їм у очі й робити вигляд, що я нормально вчинив? Це не про мене!" – каже чоловік. 

  • Закарпатські воїни показали, як за допомогою HIMARS знищили скупчення російської піхоти на Запоріжжі.
Теги:
Читайте також:
Львів
+1.4°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.07
    Купівля 42.07
    Продаж 42.63
  • EUR
    Купівля 43.52
    Продаж 44.3
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
21 січня
22:24
На Хмельниччині рибінспектор на Дністрі незаконно вилов риби на 7 млн грн
22:02
З Румунії до України намагалися провезти контрабандне взуття на понад 1 млн грн
На Рівненщині керівника київської фірми підозрюють у поставках неякісного взуття на 3,7 млн грн
21:41
На Хмельниччині службовий собака привів копів прямо під двері будинку, де живе грабіжник
21:17
На Закарпатті судитимуть двох чоловіків, які на замовлення РФ організовували підпали майна військовослужбовців
20:53
стоматологія
Хлопчик помер при лікуванні зубів: тернопільського стоматолога відсторонили від роботи
20:33
Ошукав пенсіонерок та обікрав військовослужбовців: на Прикарпатті судитимуть чоловіка
20:14
прощання
У Львові 22 січня попрощаються із загиблими воїнами Назарієм Борисом, Ігорем Каменєвим, Дмитром Жебіним
19:57
Спортсмени з Львівщини здобули перемогу на чемпіонаті України зі стрільби з лука
19:39
"Катя була абсолютно твереза та повністю екіпірована", - подруга загиблої лижниці на Драгобраті
19:21
На даху Лікарні святого Миколая у Львові відкриють заклад харчування
19:05
Огляд
Вранці та вдень мокрий сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 22 січня
18:47
OPINION
Місцеві податки в руках громад: реальний інструмент для зростання. Блог Ірини Гримак
18:30
виставка "Вежі і башти" в Я Галереї Пентхаус
У Львові відкрили виставку митців Ігоря Ковалевича та Андрія Дудченка "Вежі і башти"
18:25
На Тернопільщині міністр освіти Оксен Лісовий відкрив навчальний центр для операторів дронів
18:17
У Львові вперше продали право оренди для будівництва паркінгу. Ціна під час аукціону зросла в 31 раз
18:07
На Львівщині оголосили підозру підряднику та інженеру за привласнення 700 тис. грн на ремонті гуртожитку
17:57
поховання
Львів 22 січня прощатиметься з воїнами Назарієм Борисом, Ігорем Каменєвим, Дмитром Жебіним
17:42
електробус для Ужгорода
Ужгород отримає 9 нових електробусів
17:34
Правоохоронець організував переправлення ухилянта в багажнику свого авто, його судитимуть
17:29
На Буковині судитимуть організатора незаконного переправлення чоловіків за кордон
17:12
На Рівненщині собака вирив на присадибній ділянці понад 200 предметів з вибухівкою
16:47
У Львові поліцейські затримали подружжя, яке убило пенсіонера
16:39
На Волині на кордоні з Польщею збудують парковку на 600 вантажівок та відремонтують дорогу 
16:25
У Львові 19-річний хлопець отримав 5 років тюрми за підпали авто військових
16:10
На Львівщині зіткнулися мікроавтобуси, травмовано п'ятеро людей
15:54
У Львові 98% пасажирів сумлінно оплачують проїзд
15:28
На Львівщині відремонтують дорогу до кордону з Польщею
15:06
На кордоні з Румунією в українки вилучили авто через нелегальні цигарки 
15:04
скриншот
На Волині судитимуть священника УПЦ, який вдарив сестру загиблого воїна
14:50
На Рівненщині через ДТП травмувалося 9 осіб 
14:36
вшанування пам'яті Олекси Гірника
Вчинив самоспалення у Каневі на знак протесту проти русифікації України: у Калуші вшанували пам'ять Олекси Гірника
14:21
На Хмельниччині водій переїхав людину та втік 
13:43
Оновлено
граната
У Шептицькому на Львівщині прогримів вибух, поліція встановлює причини
13:20
Мар'яна Олеськів
Львів'янка Мар'яна Олеськів складає повноваження голови Держагентства розвитку туризму
13:14
затримані на кордоні з Румунією чоловіки
На Буковині прикордонники затримали трьох нелегальних туристів за допомогою БПЛА
12:59
школа № 30
Скандал з неетичною поведінкою у 30-й школі Львова: як покарали лаборанта і директора
12:45
маленька Соломійка, врятована нейрохіхрургами у Львові
У Львові лікарі врятували 7-місячну дівчинку зі складною аномалією судин головного мозку
12:30
На Волині запобігли незаконній вирубці 325 сосен на понад 6,5 млн грн
12:09
вогонь, полум'я, пожежа
У пожежі на Львівщині загинула літня жінка
11:48
На Львівщині викрили групу банкірів, які привласнювали гроші клієнтів
Більше новин