
Мене відмовлялись мобілізовувати сім разів, — воїн Лакі зі 128-ї бригади
27-річному Олександру зі Львівщини довелось сім разів приходити до територіального центру комплектування перш ніж його взяли на службу
Про свого бійця розповідає пресслужба 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, передає "Еспресо.Захід".
27-річний Олександр служить у 128-й Закарпатській бригаді з березня 2022-го. Він зі Львівщини, має вищу юридичну освіту, перед повномасштабною війною служив у ДСНС і не підпадав під мобілізацію за віком.
"19 лютого 2022-го в мене закінчився 3-річний контракт у ДСНС, я звільнився й запланував поїхати за кордон на заробітки, – розповідає Олександр. – Треба було крутитися, утримувати родину – батько помер 10 років тому, мама не мала постійної роботи, плюс у мене молодші брат і сестра. На 25 лютого вже був квиток в Іспанію. Але як тільки вторглися росіяни, я здав квиток і пішов у ТЦК. Мене відмовилися мобілізувати, бо замолодий і не служив строкову. Я ходив разів сім і постійно чув одне й те ж – не беремо. Тільки коли з-за кордону повернувся мій товариш, чий батько служить офіцером у 128-й ОГШБр, нам двом вдалося потрапити в бригаду. Це було 3 березня".
Від початку Олександр потрапив у медичний підрозділ і разом із бойовими медиками евакуював поранених. Коли в бригаді створили підрозділ безпілотників, Олександр зголосився туди й пройшов навчальні курси. Відтоді працює з FPV-дронами. Його посада – командир відділення, а звання – молодший сержант, однак оскільки боєць має вищу освіту, то планує в майбутньому піти на офіцерські курси.
"На початку дронів було дуже мало, ми берегли їх як могли. І навіть FPV часто використовували не як камікадзе, а як бомбери. Пригадую один із перших своїх вдалих вильотів. По нашій піхоті працювали 3 чи 4 російські танки, і нам дали задачу налякати їх. Я підлетів до ворожого танка, опустився над ним усього на десять метрів і скинув "запальничку" (запалювальну міну-гранату). Танк загорівся і хоча й не згорів, але екіпаж налякався, втік звідти й дав спокій нашій піхоті. Потім було ще дуже багато вдалих вильотів, але перший запам’ятався особливо", — додає військовий.
У підрозділі Олександр отримав позивний Лакі (в перекладі з англійської – щасливчик). Позивний має просте пояснення.
"Я неодноразово міг загинути, але вижив. Одного разу ворожий дрон влетів у наш пікап, тоді загинув товариш, що сидів попереду. Іншим разом дрон також влетів у нашу машину, але відпружинив від захисної сітки й вибухнув за 20 метрів від водія. Було ще кілька серйозних артилерійських обстрілів, коли осколки свистіли над головою. Але я вірю, що все буде гаразд, адже я Лакі!" — каже боєць.
- У 128-й Закарпатській бригаді запрацював мобільний кабінет військового психолога.
- Актуальне
- Важливе






