Лави ЗСУ поповнили 85 в'язнів з Рівненщини
До лав Збройних Сил України приєдналися перші, нині вже колишні, засуджені з Рівненщини. Ще 18 наразі чекають набрання сили рішень судів
Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".
"Упродовж минулого тижня з місць несвободи Рівненщини до військових частин поїхали перші, нині вже колишні, засуджені, звільнені судами від відбування покарання для подальшого підписання контракту із ЗСУ. Вони отримали таку можливість відповідно до Закону про добровільну мобілізацію в'язнів", - йдеться у повідомленні.
ВЛК визнала колишніх засуджених придатними до служби в ЗСУ
Перед відправкою до військових частин їх перевірили на відповідність вимогам за віком, станом здоров’я та фізичною підготовкою. Також усі вони пройшли професійно-психологічний відбір та згідно з висновками військово-лікарських комісій визнані придатними до служби в ЗСУ.
"Пізніше з ними спілкувались уповноважені військовослужбовці, які відбирали в’язнів для служби у своїх військових частинах. Тоді кожне клопотання про умовно-дострокове звільнення засуджених розглядалося судом, ухвалювалося рішення і лише після набрання ним законної сили вже колишні в’язні поїхали у відповідні підрозділи. Там вони пройдуть військову підготовку та стануть на захист територіальної цілісності та суверенітету України у складі Сил оборони. Загалом за минулий тиждень цю процедуру пройшли 85 колишніх засуджених, ще 18 осіб наразі чекають набрання сили рішень судів. Інша частина добровольців ще проходить дообстеження та відбір", - додали у прокуратурі.
Що було раніше
21 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив від відбування покарання перших двох ув’язнених, які висловили бажання мобілізуватися. Згодом стало відомо, що у Хмельницькому суд звільнив ще 50 в'язнів для служби у ЗСУ.
Також на Франківщині звільнили засуджених для мобілізації в ЗСУ. Крім того, повідомлялося, що понад 150 в’язнів з Рівненщини готові стати на захист України.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе