
"Коли в небо злітає "Лелека" – хтось із ворогів уже приречений": як працює розвідка 82-ї бригади
Розвідка 82-ї ОДШБр показала, як готується знищувати ворогів за допомогою безпілотника "Лелека-100"
Відповідні фото опублікували на фейсбук-сторінці 82-ї окремої десантно-штурмової Буковинської бригади, передає "Еспресо.Захід".
"Коли в небо злітає "Лелека" – хтось із ворогів уже приречений. Працює розвідка 82 ОДШБр!" – йдеться у підписі під фото.
"Лелека-100" – дрон-повітряний мисливець, який оснащений оптичними й тепловізійними камерами. Він ефективно працює і вдень, і вночі. Стійкий до засобів радіоелектронної боротьби та глушіння GPS – він бачить там, де іншим не під силу.
Що таке БпАК "Лелека-100"
"Лелека-100" – це український військовий багатофункціональний безпілотний літальний апарат, створений українською компанією DeViRo. Безпілотник є частиною програмно-апаратного комплексу.
"Лелека-100" був створений із композиту скловуглеволокно для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості з можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу. Оснащений електричним двигуном.
Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіоефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації GPS/ГЛОНАСС. Дрон можна використовувати в будь-який час доби, він стійкий до несприятливих погодних умов (дозволяється використання комплексу в умовах щільної хмарності та дрібного дощу, якщо час знаходження у повітрі під дощем становить не більше 20 хвилин).
"Лелека-100" – це один з найпопулярніших та найкращих розвідувальних БПЛА бригадного рівня, що коригує вогонь артилерії на глибину до 50 км. Безпілотник здатен сідати та злітати в режимі радіомовчання, впродовж польоту оператор може вмикати чи вимикати відеотрансляцію", – описує безпілотник портал "Мілітарний".
Читайте також: Лелеки, що несуть не нове життя, а смерть росіянам: все про український БПЛА "Лелека-100", який називають "очима української артилерії"
Що відомо про 82 окрему десантно-штурмову Буковинську бригаду
2 вересня – день створення 82 окремої десантно-штурмової Буковинської бригади. З 2023 року підрозділи бригади нищили сили ворога на Запорізькому напрямку. У 2024 біля Вовчанська вони стали залізобетонним муром, об який вщент розколовся наступ противника.
"Ми одна з тих бригад, що встромилася праведним кинджалом у державу окупанта. Завдяки потужним штурмовим діям на Курщині ми в короткий термін захопили багатокілометрову зону та вперше з часів Другої Світової Війни змогли прорватися на територію Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: "Хорошого нічого": розвідка 63-ї бригади перехопила радіоперемовини росіян
- У 82-й Буковинській бригаді показали, як знищують противника ударами з неба.
- Актуальне
- Важливе






