Викрасти ковпачок: Львовом поширюється Tik Tok челендж, який поза законом
В Україні набуває популярності протизаконний Tik Tok челендж, який придумали користувачі з Росії та Білорусі. Суть його дуже проста – це "змагання" підлітків у крадіжці ковпачків з коліс автомобілів.
Челендж зафіксували вже чи не у всіх великих містах України. Зокрема, минулого тижня на Сихові камери зняли момент крадіжки трьома дітьми ковпачків з коліс. Чимало таких відео можна побачити за хештегом #колпачки.
На такі злочинні дії школярі йдуть заради лайків. Цікаво, що учасники нового челенджу полюють не за всіма ковпачками. Їх цікавлять найгарніші і з незвичними формами, також дуже цінуються з логотипами.
Після такої крадіжки діти показують свої "здобутки" перед однолітками у Tik Tok. Більше того, школярі з бізнесовим типом мислення навіть їх продають.
Кримінальна складова залежить від ціни викрадених ковпачків
Як роз’яснили "Еспресо.Захід" у пресслужбі Національної поліції Львівщини, статистики таких крадіжок у них не ведуть, адже лише в одному Львові щодня надходить близько 1500 різних звернень.
У поліції зазначили, що цей тип злочину важко кваліфікувати. Адже його кримінальна складова залежить від ціни викрадених ковпачків.
"Якщо водій застане крадія на місці злочину, тоді варто звернутися у поліцію і вже після того буде встановлено всі обставини і можлива міра покарання. Все буде залежати від вартості викраденого чи зіпсованого майна", – роз’яснили у поліції.
Психологи радять приділяти більше уваги профілактиці
Додамо, що з розвитком соцмереж різні небезпечні челенджі все більше поширюються серед дітей та підлітків. Так, популярні виклики такі як "падіння в стрибку" (tripping jump challenge) або "проломити-череп-челендж" (skull-breaker challenge), масове отруєння капсулами для прання (tide pods challenge), "суїцидальний челендж Момо", "удушення/ непритомність/втрата свідомості" (choking / fainting/pass-out challenge) і "випий 40 таблеток та....", вже призвели до багатьох травмувань і смертей.
Читайте також: Смертоносний челендж: в Україні хвиля дитячих самогубств
Психологи радять приділяти більше уваги профілактиці в боротьбі з челенджами, які стають популярними у соцмережах та потенційно можуть загрожувати життю та здоров’ю підлітків, тобто розмовляти про це зі своїми дітьми і застерігати їх про можливі наслідки.
"Залежність від віртуального світу починається тоді, коли дитину не влаштовує реальність, тому батьки мають постійно приділяти увагу дитині, не засуджуючи… Удосконалювати знання і розуміння батьків, педагогів і вихователів про інтернет-середовище, бо обізнані дорослі, які здатні розповісти про шкоду, що може спіткати в інтернеті – найкраща профілактика в боротьбі з різними феноменами кіберпростору", – розповіли в Національній психологічній асоціації.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе