Виконавча служба примусово повертає Миколаївський собор на Тернопільщині у власність держави
У Кременці на Тернопільщині виконавча служба примусово повертає у власність держави Миколаївський собор, який представники УПЦ МП відмовилися добровільно звільнити
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
За словами директора Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василя Ільчишина, після відмов представників УПЦ МП добровільно звільнити приміщення храму, які до лютого 2023 року використовувалися ними на підставі договору безоплатного користування, у собор прийшли судові виконавці та співробітники поліції.
Працівники Державної виконавчої служби зірвали замки для доступу керівництва історичного заповідника у приміщення Миколаївського собору.
"Сьогодні у Кременці посилено працюють наряди поліції. Ми забезпечуємо охорону громадського порядку, забезпечуємо діяльність судових виконавців. Наше завдання не допустити порушень громадського порядку і порушень не було допущено. Працюємо з 6 години. Скарг на даний час не надійшло. Дійсно в приміщеннях перебували люди, поліцейські з психологами, з поліцією діалогу поспілкувалися із цими людьми, викликали педагогів, батьків і дали можливість виїхати, зібрати свої речі, все було цивілізовано. Нікого ні до чого не примушували, ніхто фізичної сили не застосовував. Поспілкувалися, надали автотранспорт, приміщення, куди переїхали люди", - розповів начальник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко.
Також правоохоронці на місці події стежать за збереженням громадського порядку та належним виконанням рішення суду.
Водночас в УПЦ заявили, що відбувається "зачистка" приміщень Кременецької філії Почаївської духовної семінарії. За їхньою версією, студенток Кременецького духовного училища примусово садять у автобуси та вивозять "у гуртожиток одного з коледжів".
- Нагадаємо, у червні Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Попри це, представники УПЦ МП відмовилися покидати собор.
- На початку жовтня Західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду й зобов'язав УПЦ МП повернути собор до заповідника, де перебуває Почаївська Лавра.
- Актуальне
- Важливе