"Відмова від НАТО – це потурання Володимиру Путіну" – співкоординатор "Руху опору капітуляції"
Україні не можна погоджуватися на сценарій "фінляндизації", тобто відмови від вступу з НАТО. Адже це в підсумку може призвести до капітуляції перед Росією.
Про це заявив співкоординатор "Руху опору капітуляції" Валентин Балагура в коментарі "Еспресо.Захід"
"Відмова від НАТО і нейтралітет в довгостроковій перспективі призведуть до того, що ми будемо менш захищені від Російської Федерації, відповідно Кремль зможе наc поглинути. Тому відмова від НАТО та інших безпекових утворень – це прямий крок до капітуляції й потурання Володимиру Путіну та його оточенню".
Балагура наголошує – українцям ні в якому випадку не можна погоджуватися на такий сценарій, оскільки він не принесе Україні жодної користі.
"НАТО – найвпливовіше безпекове об'єднання. Є, звісно, такі альтернативи, як проєкт "Міжмор'є". Але слід вести довгі консультації, бо не всі держави, які там є в Балто-Чорноморському регіоні готові долучитись до нього. Знову ж таки будуть якісь певні протистояння інших геополітичних гравців. Бо ті самі Франція, Німеччина не бажають, щоби Східна Європа ставала потужним об'єднанням на противагу їм.
Слід також пам'ятати про об'єднання з Польщею та Британією. Такі невеличкі об'єднання також допомагають у протистоянні з агресором, оскільки незначна кількість учасників дозволяє мінімізувати час прийняття рішень – переміщення засобів для ведення війни чи особового складу.
Тому поле для діяльності є великим. Але я б не назвав ці об'єднання альтернативними, швидше допоміжними. Там слід проводити консультації. Бо, як ми бачимо, навіть в нашій державі не завжди всі працюють в інтересах України, чого вже хотіти від іноземців", – наголосив Балагура.
Він не вважає, що бажання підштовхнути Україну до "фінляндизації" є позицію європейських політиків. Цього прагнуть лише окремі діячі.
"Там є багато людей, які співпрацюють з росіянами, той самий бізнес, лобізм, який, знову ж таки, є під контролем спецслужб Росії. Росіяни вони фінансують і тиснуть на цих людей в Європі, а ті, своєю чергою, тиснуть на їхніх лідерів – тієї ж Франції.
Гадаю, однозначної позиції у Європі нема. Все одно будуть люди, які підтримуватимуть той самий особливий статус для Донбасу тощо. Але поки їх є меншість, поки є активні дії Сполучених Штатів, наших союзників у східних регіонах Європи – це наштовхує на думку про те, що змін на користь Росії не буде", – підсумував Валентин Балагура.
Нагадаємо в американському виданні "The New York Times" вийшов матеріал про те, що Макрон під час візиту до Москви заявив про можливу "фінляндизацію" України. Утім уже у Києві він відмовився від своїх слів.
Цей термін означає суворий нейтралітет за зразком того, що був у Фінляндії під час холодної війни. Його закріпили в договорі з СРСР 1948 року, який гарантував Фінляндії, що на відміну від інших країн Східної Європи, вона не зіткнеться з радянським вторгненням. Натомість фіни погодилася залишатися поза НАТО.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе