![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Відійшов у засвіти знаний скульптор та художник з Волині Олег Дубинчук
На 68-му році життя раптово помер український скульптор та художник Олег Дубинчук
Про це повідомили у Володимирській міській раді, передає "Еспресо.Захід".
"Не лише наша громада, а й увесь мистецький світ Волинського краю зазнав непоправної втрати – раптово, на 68-му році життя, відійшов у вічність знаний скульптор та художник Олег Дубинчук. Його ім’я без сумніву, назавжди залишиться закарбованим в історії нашого краю, як видатного митця, а його душа, що надто рано полинула у засвіти, житиме і надалі у його роботах", - йдеться у повідомленні.
Олег Євгенович Дубинчук народився 18 липня 1956 року у селі Свійчів. Після закінчення школи навчався у Львівському училищі декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша, яке закінчив у 1974 році. Після служби на флоті влаштувався на роботу у Волинський художній комбінат.
З 1978 року вступив у спілку художників і почав брати участь у виставках. Спочатку малював, а потім вирішив спробувати себе у ролі скульптора. Особливо припала до душі художнику дерев’яна скульптура, якій не зраджував упродовж останніх десятиліть.
"Першу велику роботу Олег Дубинчук зробив у 1988 році, на 1000-ліття міста Володимира. На ній скульптор зобразив Георгія Змієборця з давньоруськими воїнами. Нині його надзвичайні скульптури із дерева прикрашають не лише батьківське обійстя у селі Свійчів та будинок, де мешкав у Володимирі, а і скверик біля історичного музею, і парк "Княжий", і повстанське урочище Вовчак, територію біля Успенського собору, а ще його роботи зберігаються у кількох музеях та у багатьох куточках України…Мало не на кожній скульптурі Дубинчука – птахи, а особливо журавлі, що приваблювали художника як символ волі, і вірності і свободи. На багатьох роботах закарбовані також князі, поети, письменники та інші видатні українські постаті", - зазначили у міськраді.
- Також нещодавно стало відомо, що на Буковині померла 59-річна художниця Марина Рибачук.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)