![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
В учасника війни зі Львова вимагають кошти за придбану квартиру
Держава нарахувала кошти за програмою для інвалідів війни, а нині вимагає їх повернути в судовому порядку.
Про деталі конфлікту дізнавалася журналістка "Еспресо.Захід".
У таку ситуацію потрапив учасник бойових дій на Сході, інвалід війни Ігор Галушка. Хлопцю держава перерахувала кошти на житло, згідно із державною програмою для інвалідів війни. Втім кошти перерахували, квартиру купив, а право власності отримати не може, через що держава нині шле "вітальні листівки" та може вимагати повернення отриманих коштів через суд.
Забудовника порекомендували у відділі соцзахисту, де квартиру купив не лише Ігор Галушка, а й інші сім’ї
Справа триває вже понад два роки. Як розповів Ігор Галушка у коментарі журналістці "Еспресо.Захід", йому прийшла звістка від соцзахисту про те, що, згідно з державною програмою, йому належаться кошти для купівлі житла.
"Я пів року шукав житло, але то сума не підходила, то договір не підходив або ж забудовники не хотіли зв’язуватися із державною програмою, - каже Ігор Галушка. - Звернувся у соцзахист і мені подали список забудовників, у яких раніше сім’ї купували житло, і які співпрацюють з державною програмою. Мені там все підходило, ще й знижку дали як інваліду війни. Будинок звели, залишився фасад і підключення до комунікацій. Приніс договір і пакет документів на будівництво в соцзахист, перевірили, внесли свої зміни . Кілька разів я ходив чи до забудовника, чи в соцзахист і врешті підписав договір".
Згідно з державною програмою, протягом двох років Ігор Галушка зобов’язаний принести документи про набуття на квартиру права власності. Але тут почалося найцікавіше. Нині у будинку живуть сотні сімей, але не можуть оформити право власності на куплені квартири через судові процеси у житловому кварталі.
"Там тривають суди, тому не можуть здати будинок в експлуатацію, і відповідно мешканці не можуть отримати право власності, - пояснює Ігор Галушка. - У моєму випадку історія триває вже третій рік поспіль і держава має право подавати в суд для повернення коштів. Хоча відділ соцзахисту з розумінням ставиться, каже, претензій немає, але є протокол, відповідно до якого вчиняють дії. Тому цілком мають право подавати в суд".
У місті запевняють: про суд наразі не йдеться, а листи — спосіб показати роботу
Ігор Галушка фактично став заручником ситуації. Наразі вихід — чекати рішення судів. Та наскільки це може затягнутися — невідомо. Та чи й чекатиме держава? За допомогою мешканці звернулися до місцевої влади і чекають відповіді.
Тим часом і журналістка "Еспресо.Захід" за відповідями звернулася до директорки юридичного департаменту Львівської міської ради Гелени Пайонкевич. У коментарі вона пояснила, що на цій конкретній ділянці є цілий клубок судових процесів.
"Наскільки мені відомо, у цьому житловому кварталі не одна така сім’я купила квартиру, - каже Гелена Пайонкевич. - Згідно з цією постановою, люди повинні були подати документи ще до березня 2021 року. Ми ще тоді мали обов’язок звернутися до суду. Як бачите, цього не зробили. Ці листи — спосіб показати нашу роботу, але наразі ми не маємо наміру подавати в суд. Строки давності у нас спливають у 2024 році. Розірвати договір з орендарем ми теж не можемо, оскільки це ще більше ускладнить ситуацію. Тут повинно бути дуже мудре і компромісне рішення".
Утім Гелена Пайонкевич запевняє: покупців попереджали про проблеми на будівництві і не радили купувати там житло.
"Я спілкувалася із начальником управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Ігорем Кобриним. Він запевнив мене, що жодних списків забудовників у них немає, і цього забудовника вони не рекомендували. Єдине, що могли надати інформацію про забудовників, у яких купили квартири інші інваліди війни", - каже Гелена Пайонкевич.
Наразі справа перебуває у Верховному суді України
А тим часом будинки вже понад два роки як збудовані. Під’єднані всі комунікації, але в експлуатацію їх не здали. Директор ТЗОВ "Фінансова компанія "Новий Львів" Олег Труш у коментарі журналістці зазначив, що проблема виникла у 2019 році, коли вже майже усі будинки були готові.
"Ми почали будувати ще у 2017 році, - розповідає Олег Труш. - Міська рада видала містобудівні умови та дозволила будівництво комплексу разом зі садочком. У 2019 році ГО "Європейський вектор розвитку" подали скаргу в обласне ДАБІ і ті ініціювали перевірку. За результатами — містобудівні та дозвіл на будівництво скасували".
Саме справа з обласним ДАБІ наразі перебуває у Верховному суді України. На переконання директора, розглядати її там можуть до двох місяців. А тим часом мешканці, котрі свої зобов’язання виконали і розрахувалися за квартири, стали заручниками ситуації. І яким буде фінал, - наразі не відомо.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)