У Львівській міськраді пояснили суть медреформи та звинуватили її противників

Чиновники посилаються на кращий європейський досвід та лякають закриттям лікарень у разі провалу голосування.

Про це на своїй фейсбук-сторінці написав заступник міського голови Андрій Москаленко, інформує "Еспресо.Захід".

У повідомленні йдеться, що Львівська міська рада ініціювала зміни в підході до управління медичною галуззю. Для цього 20 травня на сесію буде винесено ухвалу про концепцію розвитку охорони здоров’я у Львові. Концепція дасть змогу змінити підходи до управління сферою охорони здоров’я. Відтак, буде змінено два ключові аспекти:

  1. Зміниться структура та функції міського управління/департаменту охорони здоров’я (замість функції замовника ремонтів – управління буде контролювати якість медичних послуг, допомагати закладам із залученням коштів на розвиток та відкриттям нових медичних послуг, а також реалізовувати програми з профілактики захворюваності);
  2. Буде утворено три територіальні медичні об’єднання. Простішою мовою – міські медичні заклади буде об’єднано за трьома профілями. Тобто назва, адреса, послуги всіх чинних медичних закладів зберігаються. Зміна буде лише в тому, що зараз міська лікарня є в підпорядкуванні управління охорони здоров’я, а буде в підпорядкуванні Територіального медоб’єднання (ТМО). А ТМО буде підпорядковуватись управлінню охорони здоров’я.

Чиновник нагадав, які саме територіальні медичні об’єднання буде утворено:

  1. Львівське ТМО "Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги", яке буде засновано такими медичними закладами: "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова", "8-у міська клінічна лікарня м. Львова", "Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова";
  2. Львівське ТМО "Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги", яке об’єднає медичні центри: "Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева", "4-а міська клінічна лікарня м. Львова", "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", "Лікарня "Госпіс" м. Львова";
  3. Львівське ТМО "Акушерства та гінекології", яке об’єднає медичні центри: "Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова", "3-я міська клінічна лікарня м. Львова".

Далі він пояснив, чому це потрібно зробити саме зараз:

"З 2018 року в Україні розпочалася медична реформа. Першим етапом стала реформа первинної медицини. Відтепер, лікар отримує кошти за пацієнта, тобто чим більше лікар має укладених декларацій, тим більше коштів він може отримувати. Другий етап – це зміна фінансування медичних закладів. Тепер вони фінансуються за кількістю пролікованих пацієнтів. Це сформувало ринок медпослуг. Саме тому треба провести описані зміни".

Андрій Москаленко наголосив, що створення ТМО – це досвід успішних країн, таких як Німеччина, Австрія, тощо. Зокрема лікарні зароблятимуть більше. Бо об'єднавши зусилля, медзаклади зможуть залучити більше пакетів, обмінюватись досвідом, лікарями, спільно використовувати медтехніку. А також покращити якість медпослуги.

Реформа триватиме до 1 січня 2022 року. Вона повинна підвищити якість послуг, надати доступ до складних видів меддопомоги, а також створити нові.

Також він запевнив, що головні лікарі залишаються на своїх посадах. Вони й надалі матимуть печатку, право підпису, кадрову й фінансову функції. Жоден медичний працівник не буде скорочений.

Уже декілька тижнів чиновники проводять зустрічі з колективами лікарень, де доносять цю інформацію безпосередньо персоналу, а також головним лікарям.

Окрім цього, чиновник лякає тим, що без додаткового фінансування деякі медичні заклади не зможуть повноцінно існувати, та, як наслідок, можуть закритися. Інша міста, наприклад, Тернопіль, Луцьк та інші вже утворили ТМО.

Також не обійшлось без того, щоби звинуватити противників реформування. Він стверджує, що такі люди зацікавлені у закритті міських медичних закладів. Тобто доведенні їх до збитковості.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.