В івано-франківського депутата провели обшуки у справі про замах на Сергія Шефіра
Обшуки проводили у Яремчі в будинку батьків депутата обласної ради Сергія Волошина.
Про це повідомляє місцеве ЗМІ, передає "Еспресо.Захід".
Вчора, 24 листопада, в депутата Івано-Франківської обласної ради від "Європейської Солідарності" Сергія Волошина слідчі Національної поліції провели обшуки в справі про замах на першого помічника президента Сергія Шефіра. За словами депутата, обшуки проводили у будинку його батьків у Яремчі.
"У будинок моїх батьків увійшли слідчі Нацполіції. Близько 10 людей. Як мені повідомили, обшуки проводили на підставі ухвали судді Печерського районного суду Києва, Олега Білоцерківця. Причиною обшуків став замах на першого помічника президента Сергія Шефіра.
Зокрема, у мене є зброя аналогічного калібру 7, 62 мм, з якого обстріляли машину Шефіра. У мене є уся дозвільна документація. Тому, на мою думку, це абсолютно безпідставно. Я не перебував на Київщині 22 вересня. Крім того, я не рецидивіст, щоб таке про мене подумати, тому підстав для таких дій я не бачу", – розповів депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин.
Народний депутат України Микола Княжицький стверджує, що такі обшуки проводять у багатьох регіонах, а зброя такого калібру є чи не у кожного мисливця.
"Жодних серйозних підстав для таких обшуків немає. Це відбувається у той час, коли влада зливає інформацію по "вагнергейту" ворогу чи літає гвинтокрилами ДСНС на святкування. Ми поки м'яко просимо це припинити. Сподіваємось на розум тих, хто зараз його чомусь втратив. Ми захищатимемо і наших представників опозиції, і інших проукраїнських депутатів", – заявив народний депутат України Микола Княжицький.
Очільник Івано-Франківської територіальної організації партії "Європейська Солідарність" Володимир В’ятрович повідомив, що за відсутності будь-яких результатів справи про замах на Шефіра, влада вирішила скористатись нею з політичних мотивів.
"Очевидно, що є бажання звинуватити опозицію. Чим, своєю чергою, відвернути увагу від справи "вагнергейту". Тому вирішили взятись не лише за депутатів опозиції на центральному рівні, як роблять це зазвичай, а й на рівні обласному.
Так робили за часів Януковича. Як відомо, він погано закінчив. Ми не дамо владі встановити авторитарний режим. Очевидно, що у нас є всі сили, щоб стримати будь-який натяк на авторитаризм, свободу слова та свободу політичної діяльності, зокрема, представників опозиції", – сказав очільник Івано-Франківської територіальної організації партії "Європейська Солідарність" Володимир В’ятрович.
Заступник голови партії "Європейська Солідарність" Олег Синютка заявив, що системне переслідування – не є щось новим. Утім серед людей, які потрапили під слідство немає депутатів з партії "Слуга Народу".
"Політичні переслідування українців, як правило, закінчуються майданом. Чи дамо ми владі переслідувати опозиційних політиків? Ні.
Важливо розуміти, що обшуки у будинку батьків Волошина – не переслідування однієї людини, а системний крок залякування людей і відвертання уваги від інших дій.
Чому це відбувається саме зараз? Відповідь проста. По-перше, треба залякати суспільство. По-друге, влада думає, що таким способом вона зможе обіймати посади якомога довше. І, звісно ж, це робиться, аби відвернути увагу від важливих суспільно-політичних проблем", – зазначив заступник голови партії "Європейська Солідарність" Олег Синютка.
На брифінгу зауважили, Івано-Франківська територіальна організація партії "Європейська Солідарність" вимагатиме притягнути до відповідальності тих осіб, які віддавали поліції злочинні накази та тих, хто намагається сфальсифікувати справу проти опозиції.
Довідково. 22 вересня біля села Лісники у Києво-Святошинському районі Київщини стріляли в автомобіль першого помічника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра. В авто здійснили постріли автоматною чергою із лісу. Тоді постраждав водій, його прооперували.
На місці інциденту правоохоронці знайшли 10 куль, у корпусі авто виявили 11 кульових отворів. Згодом голова Київської обласної прокуратури Олексій Хоменко повідомив, що пострілів було 18.
У поліції заявили, що відпрацьовують такі основні версії замаху: тиск на вище керівництво країни та дестабілізація політичної ситуації, у тому числі за участю спецслужб іноземних держав. Сам Шефір розповів під час брифінгу МВС України про обстріл, заявивши, що не займається справами, які б могли стати причиною нападу на нього особисто, назвавши метою замаху вплив на команду Зеленського.
- Нагадаємо, "Шефір не мав якихось надзавдань, а радше виконував функцію "таємного посла", − політолог Віктор Бобиренко.
- "Зеленський поступово повністю перебирає на себе владну вертикаль", – громадський діяч Володимир Гірняк. Політичні рішення в державі сьогодні приймають не прем’єр-міністр, адміністрація чи міністри, а три особи – Зеленський, Шефір та Єрмак.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе