"Український народ зберігає суб’єктність країни на міжнародній арені", − професор Олексій Гарань
Україна є суб’єктом міжнародних перемовин, тому що передовсім український народ є цим суб’єктом.
Науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань переконаний, що не можна спрощувати усе до поняття "про Україну говорили без України", адже міжнародні партнери зважають на нашу позицію та думку, хоча й в опосередкований спосіб.
Про це Гарань заявив у прямому етері програми "Підсумки з Анною Валевською", передає "Еспресо.Захід".
Професор зауважив: "Ми показали, що український народ є суб’єктом, ще у 2014 році, коли реальної допомоги від Заходу було дуже мало".
Читайте також: Захід показує свою слабкість Путіна, − експертка із зовнішньої політики Ганна Гопко.
Окрім того, Гарань додав, що Україна неодноразово брала участь у міжнародних перемовинах, проте опосередковано: "Формат переговорів США та Росія працював ще з 2014 року, Україна тут була опосередкованим учасником − Штати завжди консультувалися з Україною та доводили до нашого відома певні результати. Також про те, що перемовини не відбуваються без участі України, свідчив саміт міністрів закордонних справ НАТО в Ризі. Там були сильні заяви з боку України, відтак країни НАТО почали говорити про санкції. Тому не варто спрощувати все до формули "про Україну без участі України", − вважає професор.
- Нагадаємо, напередодні, 7 грудня, Байден і Путін спілкувалися у форматі відеозв'язку. Одним із головних питань спільного обговорення було посилення російської військової присутності на кордоні з Україною.
- Байден попередив Путіна про відповідь у разі нападу на Україну
- Після розмови з російським президентом Байден планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським.
- Також Байден планує поговорити з лідерами європейських країн.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе