Українські виробники меду через рішення Польщі постраждають більше, ніж зернотрейдери
Заборона на ввезення української агропродукції до Польщі стосується також меду, основну частину якого Україна експортує саме до ЄС, зокрема до Польщі
Про це "Еспресо.Захід" розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Тетяна Гетьман.
"Україна є провідним гравцем на ринку меду. Ми залежимо від експорту меду. І основним ринком збуту українського меду є саме країни ЄС (орієнтовно 80%), зокрема Польща та Німеччина. Є спроби постачати наш мед в Америку, але це не більше 12%, – каже Тетяна Гетьман. – Заборона на експорт меду з України може призвести до зростання ціни на світовому рикну, і цим обов’язково скористається Китай, адже саме він є найбільшим нашим конкурентом на ринку меду".
За словами Тетяни Гетьман, найбільший негативний наслідок рішення Польщі заборонити ввезення агропродукції з України – це втрата ланцюжків постачання, які напрацьовувались роками. Основними споживачами українського зерна є країни Азії та Африки, тому важливо вивезти зерно не у Польщу, а через територію Польщі довезти до стабільних покупців. Натомість для пасічників важливий саме польський ринок.
- Починаючи з лютого цього року польські фермери неодноразово блокували пункти пропуску на кордоні з Україною. Вони заявляли, що українське зерно, яке мало б йти територією Польщі лише транзитом, потрапляє на польський ринок, через що ціни різко впали.
- 7 квітня стало відомо, що Україна погодилася припинити експорт зерна до Польщі.
- 15 квітня, офіційна Варшава затвердила заборону на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі, в тому числі заборона стосується транзиту.
- Актуальне
- Важливе