Ухилянти-невдахи: як суди карають чоловіків, що намагаються втекти за кордон
Які вироки ухвалюють суди щодо військовозобов'язаних чоловіків, котрі намагаються дати хабар прикордоннику за виїзд за кордон чи підробляють документи про інвалідність
"Еспресо.Захід" проаналізував рішення судів щодо ухилянтів, які намагались виїхати за кордон під час воєнного стану. Як виявилося, найчастіше вони пропонують хабар прикордоннику у пункті пропуску.
Як карають за спробу дати хабар прикордоннику
12 вересня чоловік намагався виїхати перетнути кордон з Польщею через Рава-Руську. Аби прикордонник його випустив, вклав 500 доларів у паспорт. Однак прикордонник від хабаря відмовився та викликав поліцію. Горе-ухилянт підписав з прокурором угоду про визнання винуватості. Відтак Жовківський районний суд покарав його штрафом у розмірі 17 000 гривень. А речові докази – 500 доларів – конфіскували у дохід держави.
Таким самим штрафом Жовківський суд покарав уродженця Одеси, який намагався дати прикордоннику 150 доларів хабаря за виїзд за кордон. Долари також конфіскували у дохід держави. Штраф у розмірі 17 тис. грн і конфіскація 100 євро, які пропонував прикордоннику присудили також уродженцю села Остки Рокитнівського району Рівненщини. Він намагався виїхати до Польщі через Краковець.
Скільки "коштує" підробка документів
20 вересня 2023 року уродженець Кам'янського Дніпропетровської області намагався виїхати до Польщі через Шегині як багатодітний батько. При цьому на його утриманні є лише одна дитина, а ще двох він собі домалював. Ухилянт знайшов в інтернеті бланки свідоцтва про народження і самотужки виготовив фальшиві свідоцтва на двох дітей. За це він відбувся штрафом у розмірі 11 900 грн.
Таким самим штрафом відбувся киянин, який через Шегині намагався виїхати з підробленим посвідченням військовозобов’язаного та довідкою ВЛК про непридатність до військової служби.
Чоловік із села Чаплі Старосамбірського району сам підробив пенсійне посвідчення, видане начебто на підставі інвалідності. З ним він намагався виїхати за кордон через Смільницю, але його викрили. Старосамбірський райсуд покарав його штрафом у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн).
За спробу вивезти ухилянта в авто – умовний термін
Житель села Ридомиль Кременецького району Тернопільської області у квітні цього року намагався вивезти ухилянта через пункт пропуску Шегині у багажнику "мерседес спринтер", однак прикордонники його викрили. Мостиський райсуд призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, але звільнив від виконання покарання з іспитовим терміном 2 роки.
Житель Великих Мостів у 2022 році кілька разів їздив до Польщі за підробленим пенсійним посвідченням ІІІ групи інвалідності. Схоже, це додало йому впевненості, і вже у 2023 році він через спільника допоміг виготовити липові пенсійні посвідчення ІІІ групи інвалідності ще одинадцяти особам. Ба більше, він особисто вивіз липових інвалідів до Польщі своїм авто "фольксваген транспортер".Викрили його на початку травня, коли чоловік намагався переправити до Польщі чергового ухилянта, якого просто заховав у авто. Жовківський райсуд визнав його винним відразу за декількома статтями і призначив чоловікові покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном три роки. Також він має сплатити на користь держави витрати за проведення судових експертиз у загальному розмірі 4 302 грн.
- У Львові викрили групу чоловіків з криміналітету, які організували нелегальний трафік для ухилянтів.
- Днями Служба безпеки України заблокувала ще кілька каналів нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
- Актуальне
- Важливе