У водоканалі стверджують, що у Львові можна пити воду з-під крана
Вода у помешканнях львів’ян, подачу якої забезпечує Львівводоканал, не потребує ніякого фільтрування. Її можна сміливо пити з-під крана
На цьому наголошують у Zero Waste Lviv, передає "Еспресо.Захід".
"А ви п’єте воду з крана? Ми – п’ємо. І сміливо рекомендуємо так робити усім мешканцям Львова, а не витрачатись на сумнівні водомати і купувати воду у одноразовому пластику", - запевняють в організації.
Такої ж думки й начальниця хіміко-бактеріологічної лабораторії "Львівводоканалу" Надія Щербак.
"Так, водопровідна вода від "Львівводоканалу" у всіх районах нашого міста чиста, якісна, безпечна. Ми відбираємо до 60-70 проб води в день у нашу лабораторію. Ми її щоденно, і у будні, і святкові, і вихідні дні контролюємо як на підходах до Львова, так і по міській мережі за всіма показниками: хімічними, бактеріологічними, тож вода відповідає всім вимогам.
Цю воду можна сміливо пити, готувати їжу без остраху і додаткової фільтрації", - розповіла фахівчиня.
Читайте також: У Чернівцях пояснили, чому питна вода повинна утворювати накип
Також, за її словами, не варто панікувати, якщо на стінках посуду утворюється білий соляний наліт – це нормальне явище. "Будь-яка природна вода містить в більшій чи меншій кількості солі. Чим вода жорсткіша, або, як кажуть, твердіша, – тим вона більше містить солей. Водночас, чим вода твердіша, тим вона буде смачніша на смак. Але при кип’ятінні буде більше утворюватися осаду. У м’якій воді утвориться менше осаду.
Наприклад, у Франківському районі вода із Стрийського водозабору, який налічує 36 свердловин. Там доволі м’яка вода, осаду утворюється мало. У Шевченківському районі – твердіша. Там старинна група водозаборів, вода з джерел. Вона дуже якісна. Її навіть без обробки можна подавати людям. Але враховуючи стару мережу, транспортування по трубах, проводиться її знезараження", – прокоментувала Надія Щербак.
- Нагадаємо, у Львові встановили, на яких вулицях найзабрудненіше повітря. Адреси.
- Актуальне
- Важливе