У театрі ім. Заньковецької нові головна художниця та балетмейстер покажуть себе у новій виставі

У театрі ім. Заньковецької призначили нових головну художницю та балетмейстера, які запрезентують себе у прем'єрі "Вороги. Історія любові" 23-24 листопада

Про це інформує Еспресо.Захід

23 і 24 листопада на великій сцені Національного театру імені Марії Заньковецької відбудеться прем’єра трагікомедії "Вороги. Історія любові" за романом нобелівського лауреата Іцхака Башевіса Зінґера у постановці художнього керівника театру, режисера Максима Голенка. Художником постановником вказана Юлія Заулична, а хореографом - Олексій Бусько.

Віднедавна ці двоє людей разом творитимуть не одне дійство на сцені театру ім. М. Заньковецької. Адже згідно з результатами конкурсу від 17 листопада вони призначені на посади головної художниці та балетмейстера відповідно.

Юлія Заулична

Українська сценографка, яка реалізувала близько 70 проєктів у 15 театрах України та зарубіжжя Юлія Заулична із заньківчанами працює вже не вперше:  вона була авторкою костюмів до вистави "Сатисфакція" у 2020 році. Артист балету, хореограф, балетмейстер-постановник, режисер і педагог, лауреат міжнародних конкурсів Олексій Бусько, яка має великий сценічний досвід та роботи у кіно та понад 10 років був провідним солістом у театрі сучасного танцю  "Київ Модерн-Балет" (досі є запрошеним артистом), а також у різних балетах та танцювальних компаніях України й за кордоном, не має досвіду співпраці із заньківчанами, але має досвід роботи з Максимом Голенком. Він був хореографом у декількох його виставах. 

Олексій Бусько

"Мені з цим режисером працювати комфортно, бо часто наше творче бачення співпадає", - зізнався Олексій Бусько на попередній зустрічі з пресою. Та й працювати з акторами театру обом новеньким було цікаво.

Як розповіла Юлія Заулична, вона невипадково вирішила сценічний простір трагікомедії "Вороги. Історія любові" як книгосховище. Саме в бібліотеці зберігаються знання про окремих людей і людство в цілому. І водночас це особиста схованка головного героя, комфортне середовище його внутрішнього світу. Попри те, що події відбуваються у Нью-Йорку в 1947 році, все йде через сприйняття Германа і бажання бути в безпеці. Інтелектуального героя, який думає, куди йти і як жити далі.