"У надії зберегти стабільну економіку України можна втратити суверенітет", – російський політолог про тактику Києва
Після низки невдалих переговорів із Заходом у Москви вибір 50 на 50, починати військову операцію чи не починати, – вважає Марк Фейгін.
Аналізуючи ситуацію в Україні перед загрозою військового вторгнення Москви, російський опозиціонер Марк Фегін у програмі "Студія Захід" на Еспресо.TV вважає найбільш прийнятним мобілізаційний сценарій, – інформує "Еспресо.Захід".
"Американці реально володіють інформацією про напад, який готується. І українська влада, на мою думку, в цій ситуації намагається якось балансувати, щоб не знищити економіку, не допустити обвалу. Однак у таких випадках варто завжди вибирати надзвичайні заходи. Тому що економіка економікою, але втратити свій авторитет все-таки дорожче. Ця відвертість американців, і Байдена зокрема, свідчать, що ризики справді надто високі" – наполягає російський експерт.
"По-іншому не вийде. Тому що в надії зберегти стабільну економіку України можна втратити суверенітет. Це дуже тяжкий вибір і безперечно він матиме наслідки і фінансові, і інші, – каже Марк Фейгін. – Але коли загроза настільки велика, і причому це не вигадана загроза, а реальна, війська дійсно стоять біля кордонів України, і ще продовжують стягувати техніку, та і зовнішній політичний фон негативний, бо не домовилися, не пішли на поступки Москві. І це результат попереднього тижня, коли 10 січня були переговори в Женеві між США і Москвою, 12-го були переговори з НАТО, в ОБСЄ були переговори 13-го і нічого Москва не досягла".
Російський експерт робить висновок: "Ультиматум, який було поставлено колективному Заходу, не дав результатів, і тепер у Москви вибір 50 на 50, починати військову операцію чи не починати. Але об’єкт, жертва, так би мовити, цієї агресії не повинна обманюватися, що її омине ця доля, що це обійде її стороною. Звісно, треба діяти так, ніби ця агресія буде. Тоді більша ймовірність, що Москва не наважиться. За певного мобілізаційного сценарію Україна дійсно потребує підтримки – військової, фінансової, політичної, дипломатичної та іншої. І таку допомогу Україна отримує. Ми не бачимо, що хтось відмовляється, що хтось хоче кинути Україну один на один в цій ситуації".
Марк Фейгін все ж вказує на те, що "якась частина адміністрації Байдена, і вже точно низка європейських союзників, хочуть домовитися з Москвою". Проте умови, які ставить Москва, – на думку російського політолога, – неприйнятні.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе