У МОЗ придумали, як збільшити кількість вакцинованих від коронавірусу
Відомство готується скоротити термін дії "ковідного" сертифікату. Зараз він дійсний 365 днів, а буде – 270.
Про це нагадав під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".
"Міжнародний досвід доводить, що бустерна доза дозволяє попередити розвиток захворювання, викликаного штамом "Омікрон", зокрема середнього і тяжкого його перебігу. Третю дозу необхідно отримати через 6 місяців після другої. Бустерну дозу колють двома вакцинами – Pfizer або Moderna. Обидві вакцини є у Львівській області у достатній кількості, зокрема понад 100 тисяч доз Pfizer", - запевнив посадовець.
Загалом на Львівщині першу дозу вакцини отримало понад 995 тисяч осіб, з них 937 тисяч – отримали і першу, і другу. Бустерною дозою щепилося більш, як 4800 жителів області. "Але це – недостатня кількість, беручи до уваги, скільки осіб завершило базовий курс вакцинації від COVID-19", - зазначив Орест Чемерис.
За його словами, найбільш активно жителі області вакцинувалися, коли діяли обмеження, визначені спочатку міською та обласною комісіями ТЕБ і НС, а згодом - внесеними змінами до Постанови Кабінету Міністрів, які забороняли невакцинованим особам займатися певними видами діяльності та обмежували їм доступ до певних закладів. "Як показує досвід, такі адміністративні чинники мають найбільший ефект. При погіршенні епідситуації Львівщина залишить "жовту" зону та перейде на більш жорсткі рівні епіднебезпеки. Відповідно, почнуть діяти жорсткіші обмеження і це буде певним стимулом (для нарощення темпів вакцинації. – Ред.)", - підсумував спікер брифінгу, додавши, що "ми живемо у демократичному суспільстві, тож вакцинація є справою абсолютно добровільною".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе