У Львові знову гучно заговорили про Василя Стефаника

Проєкт "Василь Стефаник. Портрети. Історії. Ілюстрації" триватиме до осені

Віднині аж до 19 вересня в Національному музеї у Львові триватиме проєкт "Василь Стефаник. Портрети. Історії. Ілюстрації", яким низка поважних інституцій ще раз вшанує 150-річний ювілей майстра експресіоністичної новели.  Про це інформує "Еспресо.Захід"

Йдеться про подію, до якої  Національний музей у Львові готувався у партнерстві з Центральним державним історичним архівом України у Львові, Львівською національною науковою бібліотекою України імені Василя Стефаника, Літературно-меморіальним музеєм Василя Стефаника у Русові та Науковою бібліотекою Львівського національного університету ім. Івана Франка. Це вже не вперше ця мистецька скарбниця презентує образ Василя Стефаника крізь призму видань, історичних документів та графічних творів-ілюстрацій.


Фото: Національний музей у Львові

Як поінформували нас у музеї, до проєкту увійшли портрети Василя Стефаника, виконані як його сучасниками – Іваном Трушем, Святославом Гординським, Оленою Кульчицькою, так уже по смерті письменника. Зокрема, творчо міркували на цю тему Василь Касіян, Семен Грузберг, Григорій Смольський, Іван Крислач, Маргарита Старовойт та Євген Безніско, чиї портрети Стефаника теж увійшли до виставки Експозицію збагачують також  прижиттєві видання Стефаникових  збірок, оригінальні прижиттєві публікації нього – зокрема авторства Христини Алчевської, Володимира Дорошенка та Іванки Блажкевич, а також – особисте листування Стефаника із Оленою Кульчицькою та Іларіоном Свєнціцьким, за посередництвом якого у 1935 році Василь Стефаник подарував Національному музеєві рукописи своїх новел "Сини" та "Втіха" (Воєнні шкоди).

Читайте також: 150-річчя Василя Стефаника. Правнуки письменника розповіли, яким він був для рідні та земляків

Важливо, що доля цих історичних пам’яток слугує не лише ілюстрацією взаємозв’язків Василя Стефаника із мистецькими середовищами Львова того часу, але також свідчить про складну історію самого Національного музею та його зібрань протягом ХХ століття. Ще однією складовою експозиції є ілюстрації до творів цього письменника авторства відомих художників – зокрема, Богдана Сороки, Георгія Якутовича, Івана Остафійчука та інших. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.