У Львові зі співами й іграми презентували перекладене "Покуття" Кольберґа

У Львівському скансені відбулася презентація українського перекладу книжки досліджень "Покуття" відомого польського етнографа Оскара Кольберґа

На презентації побувала журналістка "Еспресо.Захід".

Книжка розглядає географію, мову, одяг, звичаї, обряди, зокрема весільні, пісні та ігри, які притаманні Покуттю. Вийшла вона у видавництві "Твоя Підпільна Гуманітарка" за підтримки програми "Дім Європи", над перекладом працював Остап Українець, який під час презентації розповів трохи про саме дослідження та його особливості, проводячи паралелі із тими елементами, які притаманні нашому сьогоденню.

"Дуже багато забав, описаних Кольберґом, я пригадую зі свого дитинства. В іншій формі, дещо в інших контекстах, але це було, певна ниточка протягується через ці 150 років, – розповідає перекладач. – Ставитися до цих найдавніших досліджень можна дуже по-різному, можна визнавати їхню глибоку минувшість і намагатися якось долати цю дистанцію через реконструкцію, через глибше дослідження контекстів, Кольберґу у цьому сенсі дуже корисний автор, якщо він не від прямого респондента має записаний текст, то він обов'язково розкаже вам усі інші джерела, у яких ви можете його знайти".


За його словами, у цьому дослідженні читач також знайде речі, які абсолютно не зникли із покутського контексту, та залишаються його частиною й сьогодні.

Я просто сподіваюся, що окрім факту перекладу і виходу цієї книжки українською, через такі події, як тут, і через музику із записів Кольберґа зокрема, ці контексти вдасться трохи більше наблизити до сучасної публіки і до сучасного глядача й слухача", – додає Остап Українець.

Супроводжував презентацію виступ капели "Крайка" з Перемишля, яка багато уваги у своїй творчості присвячує саме відтворенню пісень за записами Оскара Кольберґа. Окрім того, учасники мали нагоду долучитися й до кількох ігор, які були притаманні Покуттю свого часу (а також у певній формі зберігаються й зараз) та які описував у своїх польський етнограф Кольберґ.

Читайте також: У Львові у сквері Романа Іваничука зайшлося про щастя не зазнати зради