У Львові збирають гроші на облаштування першого на Західній Україні Музею науки 

Долучитись до створення можна на краундфандинговій платформі і на гала-вечорі на підтримку інтерактивного закладу.

У Львові   на облаштування першого на Західній Україні інтерактивного Музею науки. Він запрацює у Львові на вулиці Січових Стрільців, 7 у будинку колишнього коледжу інфокомунікацій. Команда проєкту потребує грошей на завершення ремонту і закупівлю інтерактивних експонатів, передає "Еспресо.Захід".

Музей дасть можливість для втілення ідей, розробки проєктів, місця для експериментів та поштовху до розкриття себе. Ігрові та інтерактивні виставки Музею будуть зосереджені на популяризації технологій, науці та інноваціях. Інновації – це ті зміни, що потрібні насамперед для вдосконалення майбутнього, трансформації економіки та суспільства.Перший такий Музей науки Малої академії наук України відкрили у Києві у жовтні 2020 року. І це не межа, буде мережа таких музеїв в Україні - цьогоріч планують відкрити такі музеї у Львові та Маріуполі.

Музей має відкрити свої двері у межах проєкту "Велике будівництво". Музей науки створюють за сприяння Малої академії наук України на базі напрацювань TechStartUpSchool "Львівської політехніки". До цього долучилися університет "Львівська політехніка" та благодійники. Він має запрацювати до кінця року. Доки у приміщенні музею почали ремонтні роботи, дизайнери працюють над оформленням.

Читайте також: Львові вже є вакцина від коронавірусу: її розробили вчені з Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького

За концепцією, тут постане музей для дітей початкової та середньої школи. Буде 4 типи експонатів на теми "Людина і світ", "Фізика", "Робототехніка" та "Альтернативні джерела енергії". А ще тут будуть лабораторії, в яких проводитимуть справжні досліди з фізики, робототехніки, інформаційних технологій тощо. Половина експозиції інтерактивного Музею науки буде пересувною, з нею можна буде поїхати до дітей з усієї Львівської області. Експонати для музею уже замовили експонати. На їх придбання потрібно близько восьми мільйонів гривень.

Щоб ці всі речі стали можливими, команда творців Музею запрошує долучитись до його створення на краундфандинговій платформі і гала-вечорі на підтримку. До створення експозиції можна долучитись фінансово - на краудфандинговій платформі StartEra розпочали збір коштів, щоб завершити ремонт і сформувати експозицію.

"Річ у тому, що  перший і другий поверхи приміщення на вулиці Січових Стрільців відремонтують за кошти держави, на це є державне фінансування і про це підписано договір з Міністерством розвитку територій. А ось третій і четвертий поверхи ще потребують свого спонсора. Саме для того, щоб їх облаштувати, ми і запустили наш проєкт на StartEra. Розшукуємо усіх, хто хоче долучитися до популяризації науки. Кожен може пожертвувати гроші і його компанія отримає табличку на стіні серед усіх спонсорів проєкту. Це при пожертві 10 000 гривень. Меценати, які пожертвують 200-300 000 гривень, отримають у своє розпорядження цілий музейний зал, ми можемо зробити окремий іменний зал. Також 29 жовтня ми проведемо гала-вечір на підтримку Музею науки і всі зібрані там кошти витратимо на облаштування нашого Музею", - розповів "Еспресо.Захід" завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту "Львівської політехніки", керівник TechStartUpSchool та Наукового парку SID City Університету професор Назар Подольчак.

Читайте також: За німецьким зразком: чи має майбутнє дуальна освіта на Львівщині

Реалізація цього проєкту відбувається на базі TechStartUpSchool, яка займається створенням комфортного середовища для реалізації різних ідей та стартапів. Вони пропонують можливість зустрічі з професіоналами різних галузей, майстер-класи, тренінги, лекції, а також простір для інноваційного розвитку. Завдяки TechStartUpSchool можна розробити власну бізнес-модель, набути корисних навичок у сфері створення стартапів, а також поспілкуватися з відомими експертами, підприємцями чи меценатами.

За словами Назара Подольчака, музей мав би запрацювати у Львові уже до кінця цього року. Творці проєкту планують зібрати мільйон на облаштування третього і четвертого поверхів музею, на сьогодні зібрали трохи більше ніж чотири тисячі гривень.   

Долучитись до створення першого на Західній Україні інтерактивного Музею науки можна тут.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Фото: TechStartUpSchool