У Львові вперше прозвучить"Concerto Grosso з позитивом"
У Львівській філармонії у межах фестивалю "Контрасти" запрезентують "Concerto Grosso з позитивом" українського композитора Євгена Петриченка
Про це повідомила Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, інформує Еспресо.Захід
6 жовтня у Львівській філармонії вперше прозвучить"Concerto Grosso з позитивом" українського композитора Євгена Петриченка Мова про проєкт, присвячений творцям прекрасного в часи жахливого, світлу в часи суцільної темряви, позитиву у часи тотального негативу.
Як розповіли у філармонії, проєкт має два виміри реальний та віртуальний. Перший відкривається у традиційний для класичної музики спосіб. Від номера до номера артисти розповідають свої просвітлені історії про любов, віру, красу, надію, природу, відповідальність. Покладені в основу тексти цих монологів є надзвичайно афективними та резонують із сьогоденням, адже їхні творці — правдиві сучасники: Роман Меліш, Олександр Козинець, Надія Косаревич, Вікторія Амеліна, Володимир Вакуленко.
Віртуальний вимір — це доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфона (для цього потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок). Кожен музичний номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька. І в цих анімаційних малюнках можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко та героїв Олешківського розмальованого будинку Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та кульбабки Анжеліки Рудницької, персонажів з муралів Антоніо Коррейя та графіті Banksy.
"Сучасний простір перенасичений войовничою енергією, - каже автор проєкту Євген Петриченко. - Енергія "Concerto grosso з позитивом" є прямо протилежною, вона має відновлювати та відроджувати в людині дуже прості та зрозумілі речі (споглядання заходу сонця, дотик до коханої людини, відчуття затишку та сімейної захищеності тощо), про які ми часто забуваємо, які часто губляться в мілітаризованому суспільстві. Якщо хочете — це терапевтичний твір".
"Сучасний світ подібний до світу епохи бароко, - ділиться думками художня керівниця Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Наталія Хмілевська ( саме музиканти та вокалісти ансамблюі реалізують проєкт). - Він не знає спокою, він спонтанний та метафоричний, в ньому одночасно співіснують краса і потворність, життя і смерть, духовність і чуттєвість, миттєвість та вічність, високе та низьке".
- У Львові нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу імені Мирослава Скорика
- Актуальне
- Важливе