У Львові вдруге в історії української медицини дитині пересадили шкіру від посмертного донора
17-річний Кирило Шульга зі Львівщини став другою дитиною в історії української медицини, якій пересадили шкіру від посмертного донора. І першою, якій закрили рани коштовним синтетичним полімером
Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова, передає "Еспресо.Захід".
У дитячому опіковому відділенні медоб’єднання врятували від ампутації ногу хлопця, на якого наїхала фура. Торік у жовтні 17-річний юнак постраждав у ДТП. Він йшов повз припарковану біля дороги вантажівку, як та раптом рушила з місця і наїхала на хлопця. Без свідомості у важкому стані дитину доправили до Лікарні Святого Миколая.
"У Кирила — струс мозку, перелом, травма коліна. На великій ділянці поверхні ноги відсутня шкіра, до того ж — рана глибока. Є ризик ампутації. Лікарі роблять усе можливе, аби зберегти кінцівку. Очищають рану, забирають відмерлі тканини і пересаджують шкіру від посмертного донора. Таким чином, Кирило стає другою дитиною в Україні, для лікування якої застосовують цю технологію. Таке покриття більш ефективне, ніж свиняча, яку досі широко використовують в українських медзакладах", — йдеться у повідомленні.
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Після тримісячного лікування, хлопцю провели чергову операцію із висікання та пластики рубців, під час якої опікові хірурги стикнулися з новим викликом. Через травму змінилася анатомія ноги пацієнта — нерви розташувалися надто близько до поверхні шкіри. Аби не допустити нестерпних болів у Кирила в майбутньому, лікарі наважилися застосувати революційну технологію — покриття BTM (штучний синтетичний матеріал, якого в Україні ще не застосували).
"Що це таке? Це покриття схоже на губку, яку ставлять на рану і вона проростає власними судинками пацієнта, стає його новою дермою. Воно залишається в нього назавжди. Цей матеріал є дуже коштовним, саме тому його в Україні і немає. А нам його подарували американці як гуманітарну допомогу", — зазначила опікова хірургиня Леся Стрілка.
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Революційна технологія спрацювала успішно, нерви вдалося закрити. Загалом, аби зберегти Кирилові ногу, йому виконали понад 20 операцій. Лікування хлопця відбувалося протягом року, наразі триває його реабілітація.
- Раніше повідомлялося, що вперше на заході України онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері.
- Актуальне
- Важливе