У Львові презентували унікальне видання про сина Моцарта – Франца Ксавера
У межах 30 Lviv BookForum відбулася презентація унікальної книжки "Моцарт-син. Життя Франца Ксавера у подорожньому щоденнику і листах"
Про подію та книжку розповідає "Еспресо.Захід".
"Цей син славетного батька не менш достойний, щоб бути на сторінках цієї великої книги, – переконана головна редакторка ВСЛ Мар'яна Савка. Вона додає: – Сьогодні, на жаль, ви ще не зможете потримати книгу у руках. Але порівняно із тим, що стається зараз кожного дня, це не найбільша трагедія. І вже завтра ця книга буде на прилавках, на всіх наших книжкових ятках".
Книжка прямує до Львова із Харкова, тому її шлях доволі непростий через усі сьогоднішні події. Власне через ускладнену логістику, вона й не встигла на свою презентацію. Проте поговорити про її витоки, колосальну роботу над нею та надзвичайне значення вдалося завдяки Мар'яні Савці, музикознавиці Роксолані Гавалюк та упорядниці книжки, знаній українській диригентці Оксані Линів, яка приєдналася онлайн із італійської Болоньї.
"Моцарт-син" – це видання, яке зібрало переклади подорожнього щоденника, понад сотню листів, документальні свідчення та детальний хронограф-біографію композитора. Процес роботи над непересічною книгою тривав цілих 8 років, і долучилися до нього, окрім упорядниці Оксани Линів, також Роксолана Гавалюк, перекладачки Ольга Сидор та Христина Назаркевич та випускова редакторка Оксана Антонів. За цей час вони стали справжньою командою, яка уважно й бережно вишуковувала всі краплини інформації від Львова до архівів Моцартеуму в Австрії.
"Я не можу дочекатися цього моменту, щоб вже отримати цю книжку,взяти її в руки, і вже йти з нею до наступних інстанцій, – каже Оксана Линів. – Зараз ми живемо у страшній реальності цієї жахливої війни, де ми боремося за нашу ідентичність, де ми показуємо, що вона є самостійною державою з багатою культурою, з надзвичайною історією. І саме такі факти, такі історії, як про сина Моцарта, одразу це доводять, демонструють. Тому, що це не те щось, що ми створюємо зараз, а це відбулося 200 років тому. Це одна нитка, яка з'єднує нас із цією величезною і світовою культурою".
Презентація зібрала аншлаг у "Дзизі", гості не вміщалися за столиками залу, тож розміщувалися, як могли, аби таки відвідати подію та послухати про цю непересічну для Львова особистість та про величезну працю над появою унікального видання, яке буде цікавим як для поціновувачів музики та історії видатних людей, так і для тих, хто надалі досліджуватиме постать Франца Ксавера.
- Нагадаємо, у серпні 2021 року у Львові відкрили перший в Україні пам'ятник Моцарту-сину.
- Проте реакцію у містян він викликав доволі неоднозначну та кардинально різну.
- Актуальне
- Важливе