У Львові покажуть, як жила українська громада Королівства Галичини і Володимирії
У Львівському історичному музеї підготували виставку про життя української громади в складі імперії Габсбургів. Мова про період від 1772 по 1918 роки
Про це повідомив Львівський історичний музей, інформує Еспресо.Захід.
30 травня у Львівському історичному музеї відкриють фондову виставку "Історія королівства", присвячену життю української громади Королівства Галичини і Володимирії. Метою проєкту є презентувати процеси, події, життєві історії, діяльність інституцій королівства і передусім постаті людей, особистостей, які творили історію того періоду..
Як наголосив один із авторів проєкту Руслан Кошів, попри те, що організатори дійства намагалися поставити на життя української громади королівства, показують вони в експозиції й постаті інших національностей, які відіграли суттєву роль в історії Львівщини у ті часи.
Зокрема до виставки увійшло понад 250 пам'яток майже усіх фондових збірок музею. А саме портретний живопис, графіка з видами Львова, цікавий архівний матеріал, пам'ятки зі збірок металу, скла, сфрагістики, рідкісної книги, тканин, зброї, скульптури, репродукції, фотосвітлини... Близько третини з них експонується вперше.
Серед тем, які висвітлює проєкт - діяльність Ґабсбурґів і представників місцевої влади, замальовки політичних процесів, фрагменти економічного розвою та формування української мовної політики (Русалка Дністрова), функціонування українських громадських інституцій (Ставропігія, НТШ, Просвіта та ін.), культурне життя (театри, музеї, книгодрукування, музичне мистецтво...). Особлива увага належить подіям Першої світової війни та українському військово-політичному відродженню (УСС, Сокіл, Січ, Листопадовий зрив), яке сприяло зародженню, хоча й нетривалої, української державності на теренах Галичини (ЗУНР).
"Без сумніву, творцями історичних подій, які фрагментарно показані на виставці, є люди, - наголошують організатори Руслан Кошів, Світлана Олексенко, Мирослав Побережний, Ярослав Бишкевич і Тетяна Петрів. - І саме ці люди стоять в центрі усього проекту. Бо імперії розпадаються, йдуть, минають, а пам'ять про людей, які творили історію, залишається. І зберегти цю пам'ять про них, а також показати життя краю у всьому його різноманітті у часи імперії Габсбургів - головне завдання цього проєкту".
- Львівський історичний музей на основі своїх фондів розповів, у чому полягало мистецтво модно вдягатися в Галичині в часи Речі Посполитої та Габсбургів
- Актуальне
- Важливе