Еспресо. Захід
Ексклюзив

У Львові комунальники разом з поліцією "вкрали" шлагбаум до закритого подвір’я. Місцеві вимагають справедливості

18 лютого, 2023 субота
09:45

14 лютого у Львові на вул. Бортнянського, 20-20а комунальники разом з поліцією і держслужбовцями демонтували шлагбаум до закритої прибудинкової території, це обурило місцевих, бо було здійснено незаконно

Зміст

Андрій Фольц проживає на вул. Бортнянського, 20 і розповів "Еспресо.Захід" про прикрий випадок, який стався на День Валентина біля його будинку.

Шлагбаум, як "яблуко розбрату"

Прибудинкова територія на вул. Бортнянського, 20-20а є закритим повір’ям, яке має лише один в’їзд/виїзд. Довкола виникло багато новобудов і чимало автомобілістів почало заїжджати в це закрите подвір’я, щоб паркувати свої авто на ніч.  

"У нас тут живе багато дітей, десь 30-40 зі всіх будинків, які сходяться на дитячий майданчик. Тому ми вирішили поставити шлагбаум, щоб не заїжджали на ніч машини і було більше місця для прогулянок з дітьми. Шлагбаум тут був два роки", - розповідає Андрій Фольц.

У грудні минулого року приїхали комунальні служби, які мали намір заїхати на це закрите подвір’я своїми 20-тонними машинами і висипати асфальт з ремонту вул. Шевченка.

Читайте також: У Львові сотні авто житлового кварталу стали "заручниками" через ремонт вул. Шевченка

"На подвір’ї тонкий шар асфальту і ці багатотонні машини зі своїми сміттям зіпсували б нам його і згодом відновлювали дуже довго, якщо б взагалі відновили. Тому ми, мешканці, які живуть довкола цього подвір’я, не дали їм сюди заїхати. Вони викликали поліцію", - каже Андрій Фольц.

Поліція стала на сторону комунальників і сказала зняти шлагбаум, щоб був доступ. Хоча мешканці пояснили поліції, що це двір, закрита житлова зона, а щоб його поставити в закритій зоні, документів на це не потрібно.

"Вони не звертали на це уваги і написали на мене припис. Подали на мене в суд. Я пішов на суд і виграв справу по цьому припису. Суд скасував цей припис. Є рішення суду", - говорить Андрій Фольц і підкріплює це постановою суду за 30 січня 2023 року.

Комунальники з поліцією "вкрали" шлагбаум

Попри вигране судове рішення, 14 лютого під час тривоги працівник поліції, двоє людей зі служби ЛКП і двоє держслужбовців демонтували і забрали шлагбаум. Все це зафіксовано камерою спостереження.  

Місцеві викликали слідчо-оперативну групу і написали колективну заяву в поліцію на такі дії. Як каже Андрій Фольц: "Відбулося викрадення стріли шлагбауму на суму, яка перевищує 73 тис. грн. Вони швидко забрали його без ніякого пояснення і поїхали".

Також Андрій Фольц розповів, коли прийшов в поліцію давати пояснення, там не захотіли реєструвати заяву на викрадення і нічим це не пояснюють.

"Адвокат сказав мені, що вони – зобов’язанні зареєструвати факт викрадення в єдиний реєстр. А вони не хочуть. Сказали, що мають 15 днів на розслідування. А термін дії прийняття заяви – 10 днів. Тобто просто хочуть її закрити. Не хочуть порушувати кримінальної справи про викрадення шлагбауму. Поліція покриває поліцію. Цікаво те, що представники Залізничної РА, коли дізналися про вигране мною судове рішення, не формально призналися, що зробили неправильно і незаконно викрали шлагбаум. Через третіх людей повідомили нам, що готові віддати його, якщо ми не будемо цю справу рухати. Та ми вимагаємо справедливості, хочемо добитися кримінальної справи, щоб винні були покарані", - наголошує Андрій Фольц.

У понеділок, 20 лютого, місцеві з вул. Бортнянського планують завітати на прийом до керівника відділу поліції Залізничного районну, щоб таки наполягти на відкритті кримінальної справи щодо факту викрадення їхнього шлагбауму.

"Еспресо.Захід" готує інформаційний запит до ГУНП у Львівській області, щоб з’ясувати всі обставини цієї справи.

Теги:
Читайте також:
Львів
+6.3°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.23
    Купівля 41.23
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 44.64
    Продаж 45.36
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
23 березня
21:47
Огляд
Заробила за рік понад 1 млн грн: що задекларувала директорка 2-ї поліклініки Львова Катерина Походай
21:24
аварійна бригада
У Стрию 24 березня частина абонентів не матимуть газу
20:58
ДТП ілюстративне
На Волині внаслідок ДТП постраждало двоє дітей
20:31
На Волині фінські волонтери передали ЗСУ автомобілі та спорядження
20:01
Прикарпатська сноубордистка Елеонора Павлюк здобула золоту медаль в Австрії
19:38
У понеділок, 24 березня, у Львові попрощаються із трьома захисниками
19:12
Осінь, дощ
Місцями грози: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 24 березня
19:00
парамедикиня Сільвія Бенедек
На Закарпатті 24-річна жінка уже вдруге народила дитину в автомобілі швидкої допомоги
18:41
провокативна реклама контрактів в ЗСУ
Бренд-дизайнер ЗСУ назвав ІПСО рекламу контрактів ЗСУ з робуксами
17:49
Ігор Білозір. Мистецьке коло"
У Львівській філармонії презентували унікальну виставку "Ігор Білозір. Мистецьке Коло"
16:54
камера фіксації порушень ПДР
Контролюватимуть не лише перевищення швидкості: де на Львівщині та у сусідніх областях з 24 березня з'являться нові камери фіксації порушень ПДР
16:19
лавина
У високогір'ї Карпат попереджають про сніголавинну небезпеку
15:54
"Перші рядки пісні народилися у ході за труною поета та воїна – Юрія Руфа": князівський воїн Руслан про музику і війну
15:16
На Рівненщині загинуло двоє людей під час спалювання трави
14:46
У Чернівцях Жадан і Тайра презентують книгу "Арабески" 
14:18
Помер головний режисер Івано-Франківського театру драми і комедії Василь Юрців
13:49
У Львові Нацмузей покаже понад 100 творів львівських митців із колекції галереї "Ню Арт"
13:15
ікона, знайдена на кордоні в автівці
Намагались вивезти у Польщу: у Краківці прикордонники знайшли в автівці старовинну ікону
12:18
шахи для дітей ВПО у Тернополі
Як шахи допомагають дітям ВПО адаптуватися та знайти друзів: досвід FutUkraine Centre
11:25
чадний газ
Сім людей отруїлись чадним газом за добу на Львівщині, серед них п’ять дітей
10:59
Через паліїв сухостою за добу на Львівщині вигоріло 28 гектарів екосистем
10:36
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 березня
10:30
На Львівщині в полі виявили тяжкохвору самицю зубра
10:25
Огляд
Фабрика повидла, артцентр Jam Factory Art Center
Історія Фабрики повидла у Львові: від виноробні до мистецького простору
10:08
сили ППО
На Хмельниччині вночі 23 березня збили п’ять російських дронів
09:48
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 23 березня
09:35
Ексклюзив
Понад 220 учасників змагались на Всеукраїнському дитячому турніру з регбі-5 у Львові
09:10
шакал
Тінь пустелі на українських степах: як шакал опинився на Львівщині та чи варто його боятися
09:10
На місці книгарні у Львові відкрили мінімаркет азійських товарів із непогодженою рекламою. Реакція мерії
08:51
Огляд
родовище калійної солі у Калуському районі
Лише у трьох областях заходу України є стратегічні родовища. Перелік
08:44
дощ
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 23 березня
07:58
Огляд
Святослав Шевчук
14 років духовного лідерства: 23 березня Святослава Шевчука обрали главою УГКЦ 
07:30
Огляд
Від лицарсько-монашої фортеці до руїн: таємниці тисячолітнього Виноградівського замку
2025, субота
22 березня
21:24
У Львові презентували фотовиставку, присвячену третій річниці сформування бригади 125-ї бригади ТрО
У Львові презентували фотовиставку, присвячену третій річниці сформування бригади 125-ї бригади ТрО
20:43
швидка допомога
Біля Ужгорода знайшли 8-річного хлопчика у стані клінічної смерті
19:24
"Людям цікаво порівнювати дві мови": як білоруська діаспора проводить курси білоруської у Львові
18:38
У суботу на Прикарпатті гасили понад півсотні пожеж сухостою, постраждала жінка
У суботу на Франківщині гасили понад півсотні пожеж сухостою, постраждала жінка
18:04
У Тернополі норвежці передали 6 автомобілів для ЗСУ, гуманітарну медичну допомогу для лікарні
У Тернополі норвежці передали 6 автомобілів для ЗСУ, гуманітарну медичну допомогу для лікарні
17:27
На Закарпатті запустили пілотний проєкт е-Вода для моніторингу водойм
На Закарпатті запустили пілотний проєкт е-Вода для моніторингу водойм
16:14
Музей "Територія терору" у Львові став доступнішим для маломобільних відвідувачів
Музей "Територія терору" у Львові став доступнішим для маломобільних відвідувачів
Більше новин