У Львові готовність е-квитка становить понад 90%, – Роман Лев

Вже 13 січня у Львові запрацює е-квиток (АСОП – автоматизована система оплати проїзду).

"Еспресо.Захід" поспілкувався з керівником проєкту впровадження АСОП у Львові Романом Левом про готовність системи е-квитка.


Фото: Роман Лев

Монтажні роботи завершені

Повністю проведені монтажні роботи по встановленню комплексу АСОП у 723 одиницях транспортних засобів. Перевізники ще додатково подали ряд транспортних засобів для монтажу. У грудні будемо домонтовувати близько 60 одиниць, але ця цифра ще не остаточна. Руховий склад, який перевізники планують закупити, буде обладнаний комплексом АСОП вже наступного року.  

Програмне забезпечення на фінальній стадії

Програмне забезпечення, яке розробили SoftServe та Mikroelektronika, вже на фінальній стадії. Очікуємо представника ЄБРР, технічного консультанта банку, який має 6-8 грудня приїхати і слідкувати за прийняттям системи.

Якщо говорити про завершення самої системи е-квитка, то вона зараз готова на понад 90%. Бо поки ми не проведемо повний спектр тестування, не можу сказати, що готовність становить всі сто відсотків. Більшість робіт зроблено. Залишився період тестування. Зараз система переноситься з тестового середовища в продакшн. Спеціалісти працюють по 12-14 годин, щоб вчасно львів’яни могли користуватися е-квитком. Це унікальний проєкт. Те, що зробили в Києві, воно не до порівняння з тим, що робимо у Львові. В Україні – це найскладніший проєкт по е-квитку.

Читайте також: Е-квиток у Львові подешевшав на 100 млн грн

Після 13 січня е-квиток буде й далі тестуватися

Плановий час запуску системи – це 13 січня. Можливо, що на день чи два раніше це відбудеться. Така можливість є.

Коли система буде працювати у продакшн-середовищі, треба розуміти, що це все рівно буде рахуватися ще дефектний період. Для такого великого проєкту, етап тестування може налічувати до півроку. А дефектний період складатиме 9-12 місяців. Тому це не є одногодинний запуск. Система буде вивчатися на помилки, покращуватиметься.
Фото: Роман Лев

У грудні видаватимуть пільгові картки та продаватимуть транспортні

З Леокарт проблем немає. Орієнтовний час продажу транспортних карточок – це грудень. Над цим працюємо. Тестуємо мобільний додаток, який буде зручний для молоді, яка хоче користуватися е-квитком у смартфоні. Тобто пасажир обирає як формат (картка чи програма) носія електронного квитка, так і свій тарифний план. Будемо рекомендувати обирати найкращий тариф – це близько 3650 грн за цілий рік безлімітних поїздок у всіх типах громадського транспорту Львова.

Читайте також: 15 грн у водія: Скільки у Львові коштуватиме проїзд з е-квитком

Стосовно 60 поїздок для пільговиків, я не законотворець, а проджект-менеджер впровадження е-квитка у Львові. Не можу коментувати того, що стосується законів, якоїсь лімітації.

Вже понад 80 тис. львів’ян подали інформацію на виготовлення своїх персоналізованих пільгових Леокарт. Це десь третина від загального їх числа у Львові. Немає проблем у тому, щоб видрукувати ці картки за грудень. Адже можемо за день по декілька тисяч їх друкувати. Маємо майже три десятка точок, де львів’яни зможуть забрати свої пільгові картки, це і ЦНАПи, і районні адміністрації, чимало ЛКП та низка інших установ.

Читайте також: Коли Леокарти будуть на руках, і як працює Центр обслуговування пасажирів

Е-квиток – комплексна система

Система складається з технічного оснащення. Це валідатори, консолі у водія, апарати для продажу транспортних карт, принтери для друку транспортних карт. Так само це програми: система обліку пасажирів, система внутрішньо-бухгалтерського обліку з веб-сайту, з мобільної аплікації і так далі. Загалом – це великий комплекс, який налічує десятки програмних продуктів і технічних складових. Е-квиток – це не є просто програма, яка грузиться на сайт. Він складається як з онлайнових, офлайнових, так і хардвер рішень (апаратне забезпечення). Все це в комплексі і являється електронним квитком.  

Довідково. У Львові запровадити е-квиток у громадському транспорті намагалися ще у 2012 році. Однак лише на межі 2015-2016 року змогли підписати меморандум із ЄБРР. У 2017 році ЛКП "Львівавтодор" підписав кредитну угоду та оформив кредит на суму у 10 млн євро. До грудня 2019 року тривав тендер. На початку 2020 року був підписаний договір між переможцем тендеру на запровадження е-квитка та міською радою. Тоді було погоджено, що е-квиток запрацює вже осінню 2021 року. Однак через ситуацію з коронавірусом, графік змістився на початок 2022 року.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку