У Львові фахівці та батьки обговорили проблеми безпеки дітей-переселенців

У Львові в рамках події "Адвокація найкращих інтересів дитини ВПО в умовах війни" фахівці разом із батьками обговорили проблеми безпеки дітей, їхнього права на освіту, медичного нагляду та соціальної адаптації

Про це повідомляють у прихистку "Твоя опора", передає "Еспресо.Захід".

Подію підготував прихисток за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи "Європейське Відродження України". Участь у ній взяли близько 70 учасників, а відбулася спільна зустріч у просторі "Твоєї опори". 

На події обговорили, як підвищити рівень безпеки дітей, зберегти право на освіту, медичний нагляд та соціальну адаптацію. А також що можна зробити для дітей та сімей, щоб убезпечити від ризиків і потенційних загроз, зокрема від батьківського занедбання, педагогічного запущення, інвалідизації дитини з метою отримання вигоди і торгівлі дітьми.

"Наразі в Україні спостерігається велике навантаження на соціальні служби та органи піклування. Подальша співпраця всіх залучених сторін вкрай важлива для розв'язання наявних проблем та запобігання можливих ризиків", – наголошують організатори.

Вони також пояснюють, як варто діяти, коли ви стали свідком порушення прав дитини. Передовсім важливо викликати поліцію, а також повідомити службу у справах дітей.

Фото: Твоя опора

"У випадку дітей ВПО, які проживають у прихистках, рекомендується здійснити екстрене та кризове  втручання, скласти Акт оцінки ситуації та старатися зберегти їхнє місце перебування. Реагування на небезпеку для життя дитини може захистити її здоров'я та дати шанс на краще майбутнє", – кажуть у прихистку.

Серед інших в обговоренні взяла участь родина Левчуків, які переїхали до Львова у жовтні 2023 року з прифронтового міста Курахове на Донеччині: Тетяна, Євген та їхні сім діток від 10 місяців до 15 років. У вересні в їхньому місті розбомбили цілий житловий квартал, включно з квартирою сім'ї. Наразі у прихистку «Твоя опора», окрім доступу до житла та базових потреб, діти отримали можливість ходити на інтерактивні та освітньо-розважальні заходи, вчити англійську та українську мови.

"Прихистки продовжують відкривати двері для внутрішньо переміщених осіб й одні з перших, хто спостерігає в якому стані приїжджають люди, як з цим справляються або ні. Найболючішим питанням завжди є діти. Під час війни усі вони без винятку постраждали від порушень їхніх законних прав, навіть якщо дитина не зазнавала фізичної шкоди чи експлуатації. Саме тому, за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду "Відродження", ми організували такий захід",  – пояснює директорка "Твоєї опори" Любов Возняк.

Фото: Твоя опора