У львівському шпиталі триває запис пацієнтів на безплатне інноваційне лікування розсіяного склерозу

Можливість пройти сучасну медикаментозну терапію цього захворювання пропонує відділення неврології з медичною реабілітацією 5-ої лікарні

Про це повідомили у Другому медичному об'єднанні м. Львова, передає "Еспресо.Захід".

Як пояснюють у медзакладі, розсіяний склероз — це патологія молодих людей. Найбільше хворих — у віковій групі 20-40 років, і жінки хворіють частіше за чоловіків. 

Розсіяний склероз небезпечний тим, що вражає зорові нерви, головний та спинний мозок і призводить до серйозних порушень функцій організму, а згодом — й до інвалідності. Причина виникнення цього хронічного прогресуючого аутоімунного захворювання невідома. Єдиного сценарію, за яким розвивається, немає. Вилікувати розсіяний склероз неможливо, але можна полегшити його перебіг та сповільнити прогресування. Важливо вчасно розпізнати симптоми хвороби і якнайшвидше розпочати терапію. 

Розсіяний склероз починається зі слабкості й тремору чи оніміння кінцівок, порушення координації, проблем з мовленням, погіршенням зору тощо.

Лікувати цю патологію — складно та дорого. Зокрема потрібно постійно приймати дороговартісні й часто недоступні ліки. Єдиний вихід для пацієнтів — це брати участь в програмах клінічних досліджень, які передбачають повний пакет діагностики, терапії й медичного супроводу. 

За інформацією лікарки-невролога, кандидатки медичних наук Марти Хавунки, яка понад 10 років курує клінічними дослідженнями з розсіяного склерозу, Центр клінічних випробувань для лікування пацієнтів з цим захворюванням на базі 5-ої лікарні у Львові створили у 2011 році. Тут хворі можуть безплатно отримувати інноваційні лікарські препарати, які відповідають стандартам міжнародної практики та затверджені Державним експертним центром Міністерства охорони здоров'я України. "Участь у клінічних дослідженнях не є експериментом, — наголошує фахівчиня. — Ці препарати пройшли декілька фаз клінічних випробувань і довели свою ефективність й безпеку. Коли ми вводимо пацієнта у лікувальний процес, то обговорюємо з ним і користь, і можливі ризики. Для хворих на розсіяний склероз такі програми — це можливість жити повноцінним життям. Пацієнт проходить регулярні обстеження та отримує кваліфіковану допомогу. Цілодобово, 24/7 він має право зв'язатися зі своїм лікуючим лікарем. Дані про пацієнта є конфіденційними й захищеними. Всі пацієнти — застраховані". Марта Хавунка нагадала, що у Центрі провели багато клінічних випробувань, в яких брали участь пацієнти з розсіяним склерозом, й уже є результати 11-річного дослідження, учасники якого отримували хворобомодифікуючу терапію. Всі вони — фізично активні та працездатні.

 Як зазначають у Другому медоб'єднанні, записатися на програму можна за номером (067)725-33-63.