У Львівському музеї історії релігії 35 художників розкажуть про Гальшку Острозьку

У Львові 35 художників з України та Польщі запрезентують свої твори у межах виставки живопису, графіки, інсталяції та плакату "Гальшка. Українська Єлена"

Про це повідомила наукова працівниця Львівського музею історії релігії Олена Малюга, інформує Еспресо.Захід

5 жовтня у Львівському музеї історії релігії відкриють виставку живопису, графіки, інсталяції та плакату "Гальшка. Українська Єлена", присвячену Гальшці Острозькій. 35 митців з України (Києва, Львова, Тернополя, Одеси, Харкова, Коломиї) та Польщі (зокрема з Познаню, Катовіце та Ченстохови) рефлексували на тему жінки, яка походила з роду воїнів і яка увійшла в історію України як меценат науки і культури. Митці, наймолодшому з яких 18 років, а найстаршому – 68, представили 70 робіт з власними візіями не тільки Гальшки, а й жінки в тогочасному суспільстві.

"Гальшка належала до князівського роду Острозьких, що був одним із найвпливовіших у Великому князівстві Литовському, Руському і Жемайтійському, а потім – в Речі Посполитій, - каже старша наукова співробітниця музею, кураторка проєкту Софія Каськун. - Її батько – князь Ілля Острозький, мати Беата Костелецька, опікун Костянтин-Василь Острозький, дід – князь Констянтин Острозький. Саме такі роди правили тогочасною ранньомодерною Європою, були меценатами, що підтримували митців, вчених, богословів, філософів, авантюристів і перекладачів античної спадщини, фундаторами шкіл, храмів і друкарень

Проєкт, партнером якого є ГО "Екологія. Культура. Мистецтво", пропонує глядачеві вступити в діалог щодо змін в уявленні суспільства про роль жінки як протягом останніх століть, так і тепер, в українських реаліях війни Росії проти України.

У межах проєкту, окрім виставки з творів знаних митців ( Олега Давиденка, Лесі Рось, Миколи Грималюка, Володимира Чорнобая, Андрія Будника, Ірини Данилів-Флінти, Миколи Ясінського, Олега Лазаренка, Марти Луків-Любицької, Костя Марковича та ін.) презентують також плакати студентів Харківської державної академії дизайну та мистецтв (керівник Надія Величко) та польський плакат (керівник Богуслав Доба). А ще - каталог робіт українською й англійською мовами.