У Львівській філармонії відбудеться перший концерт із циклу антикризової міжнародної співпраці
Львівській філармонія проведе першу українську акцію із циклу антикризової міжнародної співпраці у межах свого масштабного проєкту "Україна. Музи не мовчать"
Про це повідомила Львівська філармонія, інформує Еспресо.Захід.
28 червня у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика у межах її масштабного проєкту "Україна. Музи не мовчать" відбудеться перша українська подія із циклу антикризової міжнародної співпраці. Зокрема - Львівський фестиваль давньої музики, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка та Щецинський міжнародний фестиваль давньої музики (Польща) запрезентують концерт старовинної музики України та Європи. Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка під творчим керівництвом Анни Іванюшенко виконає перлини бароко, що їх оркестранти студіювали разом з німецькими та польськими спеціалістами у цій царині.
Як розповіла Анна Іванюшенко, концерт стане свідченням автентичності та єднання. "Треба постійно говорити світові, що ми маємо своє коріння, і можемо ним пишатися, як це роблять усі європейські народи. Дуже промовистим для мене було, що, наприклад, польська менторка проєкту Уршуля Ставіцька запропонувала для виконання твір Телемана, який має польську основу. Німецька виконавиця на віолі да гамба Гертруд Оз запропонувала твір для нас абсолютно невідомого композитора Ерлебаха — композитора, який мешкав неподалік її батьківщини. Отож вийшла концепція справжніх музичних мостів, адже кожен запропонував те, що йому найближче. Зокрема ми виконаємо також музику Березовського й Бортнянського для скрипки та клавесина”.
За словами викладача академії, виконавця на бароковій скрипці Сергія Гаврилюка, програма концерту і справді буде особливою, адже "поєднає культурний простір країн-учасниць проєкту. Публіка зможе почути і французьку пишну вишуканість, і родзинки польського барокового стилю, і блискавичну віртуозність української давньої музики".
- Львівська філармонія вшанувала концертом композитора Мирослава Скорика в день його смерті. 13 липня митець міг би відсвяткувати 85 років
- Актуальне
- Важливе