У Луцьку археологи знайшли вхід до підземних кімнат монастиря шариток

Археологи продовжили розкопки комплексу монастиря шариток, розчистили вхід до трьох підземних кімнат та старовинний фундамент

Про це на своїй facebook-сторінці повідомив науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, передає "Еспресо.Захід". 

Волинська археологічна експедиція здійснила дослідження найдавнішої частини комплексу монастиря сестер Шариток у Луцькому заповіднику.

Наразі відкопано та науково опрацьовано відрізок фундаменту північно-західної частини споруди. Зазначають, що наявність готичних стрімких арок та спосіб мурування дозволяє виокремити цю частину будівлі як найдавнішу та продатувати її ХV століттям.

"Не обходиться в історичному Луцьку і без нововідкритих підземель. Роботами розчищено вхідну групу до комплексу трьох підземних кімнат із арковими циліндричними склепіннями, які попередньо можна продатувати періодом ХVІІ століття", – розповідає Віктор Баюк.

Після завершення досліджень відрізок фундаменту було заізольовано та засипано, роботу зараз зосереджують на опрацюванні нововідкритих пізньосередньовічних підземель.

Довідково. Монастир шариток – пам'ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, 17-19, в історико-культурному заповіднику "Старий Луцьк". Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці і були споруджені у XVI ст. та перебудовані у XVIII. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.